مزایای شکلات

مزایای شکلات 

 

 

به بیشتر ما در زندگیمان گفته شده است که شکلات زیاد نخور! چاق میشی! قندت میره بالا! و این قبیل حرف ها... اما مطالب جالبی راجع به شکلات وجود دارد که نشان می دهد شکلات دارای خواص زیادی می باشد: همچنین باور غلطی در بین مردم وجود دارد که می گویند شکلات تلخ باعث کاهش وزن میشود، اما این حرف کاملا اشتباه است و بین شکلات و کاهش وزن هیچ ارتباطی وجود ندارد! شکلات تلخ دارای خواص بیشتری نسبت به شکلات شیرین می باشد اما هردو دارای چربی و کالری و قند می باشند.

مصرف مقدار کمی از شکلات به طور روزانه بر سلامتی ما تاثیر مثبت می گذارد. مهم ترین و اصلی ترین خواص شکلات عبارتند از:

1-کاهش سکته قلبی

بنابر تحقیقات محققان سودی در سال 2011، زنانی که بیشتر از 45 گرم در روز شکلات مصرف می کنند احتمال سکته قلبی در آن ها 20 درصد نسبت به کسانی که کمتر از 9 گرم در روز مصرف می کنند کمتر است.

2- افزایش سلامتی قلب

معمولا کسانی که مرتبا میزان کنترل شده ای شکلات درروز مصرف می کنند، از سلامتی قلب بیشتری نسبت به دیگران برخوردارند. بر اثر سلامتی قلب میزان فشار خود پایین می رود، LDL  خون کاهش می یابد و میزان بیماری های قلبی نیز کاهش می یابد. یکی از خواص اصلی شکلات تلخ خاصیت ضد التهابی آن است که میزان بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

3- هرگز احساس گرسنگی نخواهید کرد

اگر شما جزو کسانی هستید که مرتبا در حال مصرف شکلات هستند هرگز احساس گرسنگی نخواهید کرد و این به علت وجود فیبر بالا در شکلات می باشد. اگر شما عادت به مصرف میزان بالایی فست فود در روز دارید،  بهتر است که بجای مقدار زیادی فست فود از مقدار کمی شکلات استفاده کنید تا همان میزان سیری حاصل شود.

4-  احتمال دیابت را کاهش می دهد.

یکی از تحقیقات این طور نشان می دهد که مصرف مرتب شکلات میزان حساسیت به انسولین را افزایش می دهد و این ممکن است که باعث کاهش احتمال ابتلا به دیابت شود.

5- محافظت از پوست

محافظت از پوست از دیگر خواص شکلات تلخ می باشد. آنتی اکسیدان هایی در شکلات تلخ وجود دارند که از پوست شما در برابر اشعه های فرا بنفش محافظت می کنند. اما این به این معنا نیست که شما می توانید با خوردن شکلات مصرف کرم ضد آفتاب را متوقف کنید.

6- باعث شادابی شما می شود.

این موضوع که طعم شکلات باعث لذت هر کسی می شود را نمی شود به هیچ وجه انکار کرد. همین لذت باعث می شود که احساس شادابی و سرزندگی نمایید. کسانی که مرتبا شکلات مصرف می کنند کمتر احساس نگرانی و اضطراب می کنند.


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.