فراموش نکردن لغات

لغت

 

 

 

یکی ازکارهایی که برای یادگیری زبان انگلیسی باید انجام دهیم دانستن لغات است. هرچه بیشترلغت بدانیم بهترهم میتوانیم صحبت کنیم و درمکالمه جمله کم نیاوریم. اما چگونه لغات جدید را یادبگیریم و آنها را به ذهن بسپاریم تا فراموش نگردند؟

دراینجا اشاره ای مختصربه چند راهکار میکنیم.

 

استفاده ازدیکشنری

لغت جدید را دردیکشنری پیدا کرده و به مثال آن توجه کنید. تنها با گذاشتن کلمه درجمله است که شما میتوانید راحت ترآن را به خاطربسپارید. پس کلمه را پیدا کرده به مثال توجه کنید و چندین بارآن را تکرارکنید تا ملکه ی ذهنتان شود.

 

لغات را الویت بندی کنید

پس ازپیدا کردن لغت دردیکشنری همانطورکه گفته شد باید آنها را مدام تکرارکنید تا فراموش نشوند. پس بهتراست ازیک کلمه چند کلمه ی هم خانواده ی دیگرپیدا کرده و با توجه به ضروری بودن آنها درمکالمات شروع به تمرین کنید. توجه داشته باشید که تمرینات شما خسته کننده و طولانی نباشند که بازدهی کمی به شما بدهند. مثلا روزی یکساعت خودرا به چند زمان کوتاه تقسیم کنید و انجام دهید. این زمانها را میتوانید درهنگام صبح ,ظهر, عصر و شب تقسیم بندی کنید.

 

حفظ تماس با لغات

تمرین کردن یکی ازراهکارهای فراموش نکردن لغات است اما باید این تمرینات بی وقفه و مستمرباشند تا آن بازدهی که طالب آن هستید را به شما بدهند. با دیدن فیلم , گوش کردن به موسیقی و یا خواندن مجلات و کتابهای انگلیسی میتوانید این تمرین را مستمرکنید تا حالت یکنواختی و کسالت باربرای شما نداشته باشد.

 

استفاده ازاپلیکیشنهای موجود

با توجه به دردسترس بودن تلفنهای هوشمند واینترنت دیگربهانه ای برای دردسترس نداشتن مطلب نداریم. ازاپلیکیشنهای موجود برای مطالعه ی انگلیسی استفاده کنید و درهرلحظه خودرا با لغات انگلیسی آشنا کنید.

 

با توجه به نکات بالا و همچنین استفاده از سایت ما میتوانید همیشه درتماس با محیط انگلیسی زبان باشید.

هرچه محیط شما و تمامی حواس شما با لغات و جملات انگلیسی بیشتردرتماس باشد سریعتروراحتتر این زبان را یاد میگیرید.


آموزش آنلاین

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.