یادگیری موثر

 یادگیری موثر

 

 

" من همیشه در حال یادگیری مطالب جدید هستم و سنگ قبر من مدرک من است." این نقل قولی از Eartha Kitt می باشد، به این معنا که ما به عنوان یک انسان همواره در حال یادگیری هستیم و هرگز در طول زندگیمان یادگیری متوقف نمی شود. ما یاد میگیریم که چگونه راه برویم، حرف بزنیم،  بخوانیم، بنویسیم و تاجایی که می توانیم مهارتهای خود را افزایش دهیم تا فرد مفید و فعالی در جامعه خود باشیم. اما سوال اینجاست که آیا می دانیم که چگونه باید مطلبی را یاد گرفت؟

شما اگر بدانید که چگونه می تواند به طور موثر میزانی یادگیری را افزایش داد، هر موضوعی که باشد، علم، مهارتهای تکمیلی و یا یادگیری یک زبان جدید باعث می شود که شما مطالب آموخته شده را به سختی فراموش کنید.

1) تمرین باعث می شود که شما در آن زمینه خاص، عالی شوید:

در دنیای پر سرعت امروزه که همه در عجله هستند، کارهای تکراری و تمرین مکرر یک موضوع ممکن است که به نظر بیشتر افراد عملی ابتدایی و بیهوده بیاید، اما این را بدانید که تمرین و تکرار در یادگیری کلید اصلی می باشد.

به جای آن که در یادگیری مطالب جدید عجله کنید، اختصاص دادن چند ساعت از روز برای مرور آن چه آموخته اید باعث می شود که مهارتها و مطالبی که یاد گرفته اید در حافظه طولانی مدت شما بماند.

2) روش های یادگیری مختلف امتحان کنید:

به جای آن که ذهن خود را محدود به یک روش خاص کنیم، باید بنا بر موضوعی که در حال یادگیری هستیم روش های مختلفی را امتحان کنیم. برای مثال در درس هایی مانند ریاضی، خواندن محض اشتباه است و باید آن را روی کاغذ حل نمود و تکرار کرد. در یادگیری زبان جدید مهارتهای عملی و گفتاری موثر تر است در حالیکه یادگیری نجاری بیشتر شامل دوره های عملی می باشد.

3) از آموخته های قبلی در زندگی خود استفاده کنید تا بتوانید مطالب جدید را بیاموزید:

علاوه بر این که باید از روش های مختلفی برای یادگیری استفاده کنید، استفاده از آموخته های قبلی هم می تواند روش موثری در یادگیری مطالب جدید باشد. زمانی که در حال یادگیری مطلب جدیدی هستید که به گونه ای با آن چه آموخته اید در ارتباط است، برای شما آشنا به نظر می رسد و آسان تر و سریع تر آن را فرا خواهید گرفت. ارتباطات جدیدی شکل می گیرند که باعث می شود هم مطالب جدید هم قدیمی به گونه ای موثرتر در ذهن شما باقی بماند.


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.