مصاحبه تلفنی

مصاحبه تلفنی 

 

  

هر نوعی از مصاحبات کاری می تواند هیجان و استرس زیادی را برای شما به همراه بیاورد مخصوصا زمانی که شما برای آن کاملا آمادگی ندارید و اعتماد به نفس کافی را برای به دست آوردن آن شغل در خود نمی بینید. البته اگر بخواهیم صادقانه بگوییم هیچ وقت نمی شود گفت برای یک مصاحبه آمادگی کامل داریم و برای هر اتفاق غیر منتظره ای آماده ایم!

زمانی که وارد اتاق مصاحبه میشوید ضربان قلب شما بالا می شود و ممکن است که ذهن شما در به کار بردن کلمات صحیح یاری نکند، مدام در ذهن خود تکرار می کنید که آیا می توانم موفق شوم یا نه؟ این موقعیت برای مصاحبه های حضوری پیش می آید. در مصاحبه های حضوری باید بدانید که چگونه وارد اتاق شوید، چگونه بنشینید و چگونه با اعتماد به نفس و مطمئن به نظر برسید. اما سوال اینجاست که در مصاحبه های تلفنی چگونه موفق باشیم؟

1) آمادگی قبل از مصاحبه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد:

این مورد چه در مصاحبه های حضوری و چه در مصاحبه های تلفنی اهمیت کلیدی دارد. اما این آمادگی به چه معناست؟ شما باید یک هفته قبل از مصاحبه خود را آماده سازید. راجع به شرکت مورد نظرتان کاملا تحقیق کنید و این موضوع را در ذهن داشته باشید که این مصاحبه تنها سلاح شماست که نشان دهید می توانید به آسانی و با اعتماد به نفس با صدای عالی با آن ها صحبت کنید.

2) تن صدا:

تن صدای شما نباید خیلی بلند و یا خیلی کم باشد. اگر با صدای بسیار آرام صحبت کنید کلمات شما ممکن است که اشتباه شنیده و برداشت شوند و اگر  با صدای بسیار بلند صحبت کنید، ممکن است که بی ادبانه و غیر حرفه ای جلوه کند. قبل از مصاحبه بر روی تن صدای خود کار کنید.

3)سرعت صحبت کردن:

حتما باید به نحوی صحبت کنید که به نظر با اعتماد به نفس برسید. با سرعت بالا صحبت نکنید که این نشان دهنده این است که شما اعتماد به نفس بیش از حد دارید و شاید هم این احساس را به طرف مقابل بدهد که حرف ها را از قبل حفظ کرده اید. اگر با سرعت بسیار کم صحبت کنید این احساس را ایجاد می کند که کم سوادید و چیزی نمی دانید. شما باید آماده به نظر برسید نه کسی که همه چی دان است!


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.