WHO IS THE TALLEST?

WHO IS THE TALLEST? 

 

  

تحقیقات و گزارشات حاکی از این هستند که در طول قرن اخیر قد مردان و زنان در سرتاسر دنیا افزایش یافته است. به طور میانیگین ، در کره جنوبی قد زنان بیش از 20 سانتی متر و قد مردان ایرانی 16.5 سانتی متر افزایش داشته است. یک تحقیق جامع جهانی،  میانگین قد زنان و مردان 18 ساله در 200 کشور در طول سالهای 1914 تا 2014 را بررسی کرده است.

نتایج این طور نشان می دهند که در سال 1914 مردان سوئدی بلند قدترین مردان جهان به شمار می رفتند اما امروزه مردان آلمانی با صعود از جایگاه 12 ام با میانگین قد 182.5 سانتی متر در جایگاه اول قرار گرفته اند.

زنان لاتویانی هم در سال 1914 جایگاه 28 ام را داشتند اما یک قرن پس از آن جایگاه اول را با میانگین قد 169.8 سانتی متر از آن خود کردند.

با تغییر قد جهانی، زنان و مردان بریتانیایی نیز دچار تغییراتی شده اند. هم زنان و هم مردان حدود 11 سانتی متر به قدشان اضافه شده است. امروزه میانگین قد مردان بریتانیایی 177.5 سانتی متر و میانگین قد زنان 164.4 سانتی متر می باشد.

جیمز بنتهام، نویسنده تحقیقات کالج سلطنتی، این طور بیان می کند که این افزایش قد در سرتاسر جهان اساسا به علت بهبود شرایط تغذیه و بهداشت میباشد.  تاثیر ژن برروی قد افراد بسیار زیاد است اما در تحقیقات جهانی مانند همین نوع تحقیقات دیگر فقط ژن نیست که میتواند به عنوان عامل اصلی شناخته شود بلکه عامل و عوامل کلی تری باید در نظر گرفته شود. اگر همه جهان در شرایط یکسان از لحاظ تغذیه و بهداشت قرار بگیرند، افزایش قد در تمامی آن ها به اندازه یکسانی خواهد بود.

محققان و پزشکان این طور معقدند که افراد بلند قد بیشتر عمر می کنند و این به علت این است که در این افراد مشکلات قلبی و عروقی کمتر نمود پیدا می کند. هم چنین تحقیقات این طور نشان می دهد که امید به زندگی در افرادی که بلند قد هستند نسبت به افراد دیگر بالاتر است، معمولا میزان حقوق بالاتری نسبت به بقیه افراد دارند و همچنین سطوح آموزش بالاتری را طی می کنند. اما خبر بد اینجاست که معمولا این افراد نسبت به افراد کوتاه قد تر، بیشتر در معرض سرطان میباشند.

همانطور که می دانیم در سرتاسر جهان میانگین قد مردان بیشتر از زنان می باشد. در حالیکه در اروپا هم زنان و هم مردان جز 10 نفر اول قدبلندان جهان قرار دارند. مردان آلمانی و زنان لاتویانی هم همانطور که گفته شد نفرات اول در مردان و زنان می باشند.


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.