نکات گرامری

گرامر

 

 

 

برای یادگیری زبان انگلیسی دانستن گرامریکی ازنکات کلیدی و مهم است. دراینجا اشاره ای به نکاتی که برای یادگیری این مهارت شما را یاری میکنند داریم.

 

بخشهای مختلف زبان انگلیسی را بشناسید

این ها همان انواع کلماتی هستند که زبان های خارجی را می سازند و تقریبا در همه زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، عربی، ترکی و … مشترک هستند. منظورمان، اسم، فعل، قید، صفت، حروف اضافه، ضمیرها، پیشوندها و پسوندها هستند.

اسم ها: کلماتی هستند که یک عملی را در جمله انجام می دهند. مثل یک شخص، مکان، حیوان، چیز، مفهوم و… (که در هر زبانی ممکن است متفاوت باشند)

فعل ها: یک حالتی را توصیف می کنند، یعنی نشان می دهند که یک اسم در حال انجام چه کاری است. مثل دویدن، آواز خواندن و…

قیدها: کلماتی که برای بهتر توصیف کردن به کار می روند، مثل خیلی خوب، به آرامی، به سرعت و… (اختیاری هستند)

صفت: برای بیان ویژگی های یک اسم بکار می روند، مثل قرمز، بزرگ، کوچک و…

ضمایر: که برای اشاره کردن مورد استفاده قرار می گیرند، من، تو، او، ما، شما، ایشان…

حروف تعریف: برای مشخص کردن یک اسم بکار می روند.

 

چیدمان کلمات درجملات انگلیسی را بشناسید

برای روان صحبت کردن، باید نظم صحیح کلمات در بدن شما جا بیفتد. مثلا می دانیم که در زبان انگلیسی نظم کلمات به این شکل است: فاعل، فعل، مفعول .

مثال:

علی دیروز به من زنگ زد.

Ali called me yesterday.

 

صرف درست افعال را یادبگیرید

زمانهای اصلی زبان انگلیسی را فرابگیرید تا بدانید کجا و چگونه ازیک فعل استفاده کنید. زمانهای اصلی زبان انگلیسی به دوازده قسمت میتوانند تقسیم شوند.

 

با علامت گذاریها آشنا شوید

منظور از علامت گذاری (punctuation) این است که بدانید کجا از کاما استفاده کنید، کجا از علامت تعجب، کجا از علامت سوال، نقطه و …

کاما: کلمات و مفاهیم جداگانه و غیر وابسته را از هم جدا می کند.

نقطه: انتهای جمله را نشان می دهد.

کالون: برای نشان دادن این که قرار است یک لیست را توضیح دهیم می آید.

پرانتزها: برای توضیحات اضافی یک کلمه یا جمله می آیند.

 

درحین فراگیری زبان انگلیسی که شامل زمانها , علامت گذاریها, چیدمان درست کلمات درجملات هستند باید به نکات بیشتری نیزتوجه کنید. نکاتی همانند موارد زیر:

 

تمرین کنید

تا میتوانید ازکتابهای مخصوص کودکان استفاده کنید چرا که نوشتاری ساده و سلیس دارند.

تا میتوانید روی تمامی مباحث تمرکزکنید. تنها به یک مبحث بسنده نکنید. با درنظرگرفتن تمامی موارد میتوانید لغات مختلف رادرهرزمینه آموخته و درگفتارهای خود استفاده کنید.

به صحبتهای دیگران گوش کنید. این خیلی مهم است که برای یادگیری گرامر انگلیسی، باید موضوعات شنیداری را زیاد گوش کنید. مکالمات زبان انگلیسی، فیلم ها، سریال ها، اخبار و … را به دقت گوش کنید و اگر بر روی لب تاب یا گوشی آنها را بصورت ضبط شده دارید، مدام آنها را Pause کنید و جمله آنها را تکرار کنید.

ازبازیهای کلمات موبایلها و کامپیوتراستفاده کنید. بعضیها با انجام بازیها بهترزبان را فرامیگیرند و با استفاده ازبازی کلمات را بهترمیتوانند به خاطربسپارند.

 

هرروز نوشتن را تمرین کنید

نوشتن یا writing از این جهت در تقویت گرامر زبان تاثیر دارد که شما مجبورید قبل از روی کاغذ آوردن تک تک کلمات، فکر کنید. وقتی فکر شما با دست شما هماهنگ باشد، طبق تحقیقات، یادگیری تا حد زیادی افزایش می یابد.

 

اصلا یک وبلاگ به زبانی که می خواهید یاد بگیرید بسازید و بصورت روزانه مطلبی را در آن منتشر کنید.

 

ازصدای خوداستفاده کنید

زمانی که دارید از صدای خود استفاده می کنید و بلند بلند با خود یا دیگران صحبت می کنید در واقع کمک زیادی به درک مغز خود از ساختار زبان می کنید. سعی کنید یک جمله را به چند شکل بسازید. از طرف دیگر یک مقاله اینترنتی پیدا کنید-مثلا راجب آلودگی هوا- و شروع کنید با صدای بلند و شمرده از روی آن بخوانید! تاثیر بی نظیری بر تقویت گرامر شما خواهد گذاشت!


آموزش آنلاین

 

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.