موضوعات مکالمه

مکالمه

 

 

 

آیا تابحال به این فکرکرده اید که وقتی با کسی میخواهید برای اولین بارباب صحبت رابازکنید درباره ی چه موضوعاتی صحبت کنید؟ ممکن است این مسئله برای خیلیها معضلی باشدو ندانند که درچه موردی صحبت کنند. دراین مقاله به چندمورد برای آغازمکالمه اشاره میکنیم.

 

درمورد کسی که با او صحبت میکنید

بیشترما دوست داریم که هم درمورد دیگران بدانیم و هم درمورد خودمان با کسی صحبت کنیم. پس یکی ازراههای شروع مکالمه پرسیدن سوال درمورد دیگری ست. سوالات خودرا میتوانید کوتاه انتخاب کنید که جواب آنها بله و خیرباشد. اگرطرف مقابل شما با این مسئله مشکل دارد میتوانید جوابها را بازترکنید وبا پرسیدن سوالات بیشتروی را به صحبت کردن تشویق کنید. میتوانید ازعلایق و فعالیتهای او سوال کنیدتا باب صحبت برای یک مکالمه ی خصوصی بازشود.

 

به اطراف هم نگاه کنید

به هنگام بودن با کسی فقط روی خودتان تمرکزنکنید و سعی کنید با توجه به محیط اطرافتان موضوعات جالب دیگری را پیداکنید.مثلا دریک مهمانی سعی کنید ازچیزها و افرادی که دراطرافتان هستند برای طرح موضوع مکالمه استفاده کنید.

 

اخبارروز

اگرهیچ موضوع دیگری دررابطه با سوالات شخصی پیدانکردید میتوانید به خبرهای روزتوجه کنید و ببینید که چه موضوعات جالبی درمحل اقامتتان یا دنیا اتفاق افتاده که شما بتوانید درمورد آن صحبت کنید.

 

چیزهایی که دوست دارید و ندارید

آدم‌ها همیشه دوست دارند که درمورد چیزهایی که دوست دارند و چیزهای که دوست ندارند حرف بزنند. اینها چند نمونه هستند:

آهنگ‌ها/آلبوم‌های مورد علاقه

فیلم‌ها/برنامه‌های تلویزیونی موردعلاقه

بدمزه‌ترین شکلاتی که تابحال خورده‌اید

بهترین/بدترین مسافرتی که تابحال رفته‌اید

بهترین/بدترین کار/رئیس/همکاری که تابحال داشته‌اید    

 

تجربیات مشترک

این موضوع ممکن است کمی مبهم به نظر برسد. البته تاحدودی شبیه به موضوعات بالاست. اما رویکرد جالبی از آن است.

منظورمان این است که آنچه در مکالمه درمیان می‌گذارید، لازم نیست که واقعیات باشند. آنچه که به اشتراک می گذارید احساسات و تجربیات هستند. هیجان و احساسات پشت اتفاقاتی که برایمان می‌افتد.

یک نمونه از آن می‌تواند طریقی باشد که می‌فهمید طرف مقابل به مسافرت علاقه دارد. به همین دلیل می‌پرسید: چه چیز مسافرت هست که باعث شده اینقدر آن را دوست داشته باشی؟ ممکن است بگوید هیجان کشف چیزهای تازه، چیزهایی که قبلاً اصلاً ندیده است. و ممکن است شما هم همان احساس را نسبت به مسافرت داشته باشید. به همین دلیل ممکن است بگویید: آره، می‌دونم به دست آوردن تجربه‌های جدید و تازه خیلی جالب است.

اما لازم نیست برای اینکه بتوانید با فرد‌مقابل ارتباط پیدا کنید حتماً زیاد مسافرت رفته باشید. ممکن است عاشق کتاب یا فیلم باشید. آنوقت می‌توانید احساستان را وقتی یک نویسنده یا فیلم عالی جدید کشف می‌کنید مطرح کنید. این درست مثل سفر کردن به یک دنیای کاملاً جدید و هیجان‌انگیز است. 


                                                             آموزش آنلاین

 

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.