هوش هیجانی - Emotional Intelligence

 هوش هیجانی - Emotional Intelligence

 

 

اگر IQ و هوش بالا به شما کمک می کند که شغلی را به دست بیاورید، این هوش هیجانی یا EQ است که به شما این توانایی را می دهد که بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید و ارتباطات بین خودتان ودیگران را مدیریت نمایید. در واقع این هوش هیجانی است که مشخص می کند که شما تا چه اندازه در زندگی کاری و زندگی شخصی خود موفق هستید. در این مقاله روش هایی برای تقویت هوش هیجانی شما در نظر گرفته شده است:

یکی از تئوری های هوش هیجانی این مدل سه گانه است که در آن از موارد Awareness (آگاهی) و Intentionality ( انجام کاری از روی عمد) و Purpose (هدف) یاد شده است.

Awareness به چه معناست؟ این گزینه به معنای افزایش خود آگاهی و شناختن راه ها و احساساتی است که باعث می شود شما احساس ناراحتی کنید و یا پسرفت کنید.

Intentionality به چه معناست؟ این گزینه به معنای خود مدیریتی و راه یابی است که به شما اجازه می دهد به صورت آگاهانه افکار خود، احساسات و اعمال خود را مدیریت نماید.

Purpose به چه معناست؟ هم راستا سازی انتخابات شما در زندگی با هدف نهایی شما در زندگیتان به شما احساس قدرت می دهد. این کار باعث می شود که احساسات شما به سمت عقلانیت و خردمندی سوق پیدا کند.

اینکه شما بتوانید ارتباط بین احساساتتان و اعمالی که انجام می دهید را درک کنید و آن ها را ارتقا دهید اهمیت بسیاری در زمینه تجارت و موفقیت های کاری شما دارد. این مهارت ها باعث می شود که شما به مراحل بالاتری از شغل خود و زندگی شخصیتان ارتقا یابید.

از مهم ترین آثار هوش هیجانی می تواند به مهارت کنترل افکار منفی در زندگی نام برد. کنترل این افکار باعث می شود که این افکار نتوانند ما را تحت تاثیر خود قرار دهند و بر قضاوت ما تاثیر بگذارند. اگر می خواهید که احساساتتان را راجع به مسئله ای تغییر دهید، ابتدا باید نحوه تفکرتان را نسبت به آن موضوع تغییر دهید.

اکثر ما زمان هایی را تجربه کرده ایم که در آن لحظات استرس و هیجان زبادی را تحمل کرده ایم. این که چگونه می توانیم این لحظات را کنترل کنیم باعث می شود که به جای آن که فقط مدعی باشیم واقعا عمل کننده باشیم.  زمانی که در شرایط پر فشاری به سر می بریم مهم ترین موضوع این است که قادر باشیم ذهن خود را آرام سازیم. اگر احساس عصبانیت و تشویش دارید مقداری آب سرد به صورتتان بزنید و هوای آزاد استشمام نمایید. دمای کم باعث کاهش درجه نگرانی شما می شود. هم چنین از نوشیدنی های کافئئین دار دوری کنید زیرا باعث افزایش سطح نگرانی شما می شوند.


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

  

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.