لنز

لنز

 

 

 

یکی ازحساس ترین اعضای بدن چشم ماست وباید درسلامت آن کوشا باشیم. باتوجه به اینکه بعضی افراد ازلنزاستفاده میکنند باید به خوبی بدانند که چگونه ازآن به خوبی استفاده کنند که موجب عفونت چشم نشوند چرا که ازهرپنج نفری که ازلنزاستفاده میکنند یک نفردچارعفونت چشم, کاهش بینایی یا زخم قرنیه میشود که حتی بعضی ازآنها نیازبه پیوند قرنیه پیدا میکنند.

دراین مقاله به اشتباهات رایجی که افراد دررابطه با لنزمیکنند اشاره ای خواهیم داشت.

 

خوابیدن با لنز

ازآنجایی که چشم نیزهمانند تمامی اعضای دیگربدن احتیاج به اکسیژن دارد به هنگام شب که چشمها بسته هستند تامین هواواکسیژن نیزکم می شود. حال اگربا لنزبخوابید این حداقل نیزبازکمترمیشودو آسیب فراوانی را به چشم واردمیکند. تنها راه چاره درآوردن لنزازچشمها به هنگام خوابیدن است.

 

دست زدن به لنزبادستهای آلوده

اگربادستهای نشسته و یا آلوده به لنزها دست بزنید باکتریها و میکروبها به راحتی به لنزها منتقل می شوند و ازآنجا نیزبه چشمهای ما راه پیدا میکنند. به هنگام استفاده ازلنزها حتما قبل ازآن دستها را تمیزبشوئید.

 

خوب تمیزنشدن لنزها

با اینکه محلولهای شستشوی لنزها احتیاجی به دست زدن و پاک کردن با دست ندارند اما حتما کمی ازمحلول را کف دست خودبریزید وباقراردادن لنزدرآن حداقل بیست ثانیه آن را با دست دیگرمالش دهید تا تمیزترشود.

 

استفاده ی چندباره ازمحلول شستشوی لنز

هرگزازمحلولی که برای شستشو استفاده میکنید دوباره استفاده نکنید یا آن را به ظرف اصلی محلول برنگردانید. هرباربرای شستشو ازمحلول تازه و استفاده نشده استفاده کنید. درضمن هیچگاه ازآب خالی برای شستشوی لنزاستفاده نکنید.

 

استفاده ازلنزدرحمام یا استخرهای شنا

لنز باید به دور از آب، به ویژه آب‌آلوده‌ی استخر و وان باشد. این آب‌های آلوده ممکن است باعث یک عفونت نادر ولی کورکننده شود که ناشی از آمیبی به نام Acanthamoeba است. همچنین سایر باکتری‌ها و انگل‌های موجود در آب می‌تواند باعث عفونت و آلودگی لنز شما شود. اگر شناگر هستید بهتر است به خرید عینک مخصوص خود فکر کنید.

 

استفاده ی طولانی ازلنز

هنگامی که در خانه هستید یا در تعطیلات آخر هفته به چشمان خود استراحت دهید و از عینک به جای لنز استفاده کنید. لنز را نباید بیش از 12 ساعت در طول‌شبانه‌روز به چشمان خود داشته باشید.

 

با توجه به نکات ذکرشده اگرشخصی هستید که ازلنزاستفاده میکند حتما مواردبالا را جدی بگیرید و مراقب چشمانتان این مهمترین عضوبدن باشید.


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.