HANDSHAKE

HANDSHAKE

 

 

 

به طور میانگین هر فرد در طول زندگیش حداقل 15000 بار با افراد مختلف دست می دهد و 70 درصد از افراد نظر سنجی شده در هنگام دست دادن اعتماد به نفس کافی را ندارند. بر اساس تحقیقات انجام شده، یک دست دادن صحیح شامل موارد مختلفی می شود. شما به خصوص در هنگام ملاقات کاری و تجاری ، به این موارد نیاز دارید. این موارد عبارتند از : قدرت کافی، تماس چشمی، دمای دست، موقعیت قرار گیری دست و فاصله شما با طرف مقابل تا احترام و اعتماد خودتان را نسبت به آن طرف نشان دهید.

درجه  قدرت شما در هنگام دست دادن چقدر باید باشد؟

 این قدرت باید به اندازه ای باشد که دست طرف مقابل درد نگیرد ولی به اندازه ای ضعیف هم نباشد که این مورد نشان دهنده کمبود اعتماد به نفس در شماست. شما باید این نیرو و قدرت را در افراد مختلف تنظیم کنید و حواستان باشد. مثلا اگر با کسی دست می دهید که در نوبت است تا با افراد بیشتری دست دهد با اگر با فردی دست می دهید که تعداد زیادی انگشتر به دست دارد و یا کسی که بسیار پیر و شکننده است. همه این موارد نیازمند ملاحظات می باشد.

خشکی دست:

همه ما ترجیح می دهیم که با دستی که دست می دهیم خشک باشد. البته اگر مشاهده کنیم که کسی قبل از دست دادن با ما لیوان آب سردی دستش بوده این تری دست قابل توجیه است اما در موارد دیگر بی ادبی محسوب می شود. اگر در حال صرف ناهار یا شام هستید و یکی از آشنایان خود را میبینید حتما قیل از دست دادن حتی اگر دستان شما کثیف هم نیست باید آن را با دستمال پاک کنید زیرا این کار احساس بهتری به مخاطب شما خواهد داد.

مدت زمان:

یک دست دادن بدون نقص حدود سه ثانیه زمان خواهد برد. شما می توانید به آرامی دست را یک یا دوبار بالا پایین ببرید اما الزامی نیست. بعد از سه ثانیه دست خود را رها کنید حتی اگر در حال صحبت هستید. نگه داشتن طولانی دست مخاطب در دستان خودتان بی ادبی و بی احترامی محسوب می شود.

تماس چشمی:

این موضوع در فرهنگ های مخنلف متفاوت است اما برای مثال در آمریکای شمالی افراد برای آن که احترام و ادب کامل خود را نسبت به فردی نشان دهند باید در هنگام دست دادن حتما تماس چشمی برقرار کنند و در غیر اینصورت به این معناست که شما مشکل شخصی و یا کاری با آن مخاطب دارید.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

  

 

  آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.