مذاکره موفق

مذاکره موفق

 

 

 

یک مذاکره موفق نباید به هیچ وجه تبدیل به قمار شود. مذاکره کنندگان موفق و موثر متفکران منطقی ای هستند و می توانند برای رسیدن به هدفهایشان روش ارتباطی خود را تغییر دهند. موانعی بر سر راه یک مذاکره موفق وجود دارد که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم، برای دستیابی به موفقیت در مذاکرات خود از این موانع دوری کنید:

قضاوت نا به جا:

تصمیم گیری و قضاوت های نا به جا می تواند باعث شود که موقعیت های ایده آلی را از دست بدهید. این گونه قضاوت ها می تواند مانع از خیال پردازی، خلاقیت و توانایی حل مشکلات شما شود.

ایده های خود را نا دیده نگیرید و با همکاران و افراد با تجربه مشورت نمایید. ممکن است که این روش ارتباطی و خلاقانه برای شما آسان نباشد و به آن عادت نداشته باشید، اما این روش باعث می شود که ایده های عالی برای داشتن یک مذاکره قدرتمند به ذهن شما برسد.

2) فقط به دنبال درآمد بودن

ما ذاتا به عنوان یک انسان، انتقادی آفریده شده ایم اما اگربخواهیم نسبت به مذاکراتی که انجام  میدهیم بدبین باشیم، هیچ مذاکره ای به انجام نخواهد رسید و دائما می خواهیم در حال فرار از مذاکرات باشیم. در واقع شما با این کار هرگونه احتمال خوبی را از ذهن خود حذف میکنید و بسیاری از موقعیت ها را از دست خواهید داد پس بهتر است که در  مذاکرات صبور باشید و فکر نکنید که به سرعت به نتیجه خواهید رسید.

پای ثابت مذاکرات:

مشکل سوم که مانع بروز ایده های خلاقانه می شود ثابت بودن یک طرف مذاکرات است. این فرض وجود دارد که هر چه بیشتر ازیک معامل به دست آورید در واقع مقدار کمتری به شما می رسد.  می توان گفت که این مسئله به ندرت صحیح است.

تصور کنید که هدف یکسانی برای هر دو طرف در مذاکره وجود دارد  و در یک زمان مقدار درآمد هردو یکسان است. اگر این دو طرف به معامله و مذاکره با یکدیگر ادامه دهند  آیا پیشرفتی حاصل می شود؟ آیا واقعا مزیتی وجود دارد؟


آموزش آنلین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

  آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.