راه های تقویت مهارت شنیداری در زبان انگلیسی

 

 

 

 

بسیاری بر این باورند که مهارت شنیداری سخت ترین مهارت زبان انگلیسی میباشد و همواره مشکلاتی را در یادگیری این مهارت دارند، ولی باید بگوییم که یادگیری هر مهارتی در هر زبانی روش ها و شیوه های خاص خود را دارد و اگر بتوانیم از روش های درست یادگیری استفاده کنیم قطعاً یادگیری این مهارت خیلی راحت تر میشود.

یادگیری نکات زیر در تقویت مهارت شنیداری شما موثر خواهد بود :

1 قبل از هر چیز، خود را کودکی فرض کنید که تازه متولد شده است. همانطور که کودکان قبل از اینکه قادر به صحبت کردن باشند فقط گوش میکنند شما هم باید زمان زیادی را صرف تمرین گوش کردن به مطالب گوناگون کنید. به بیان دیگر انتظار نداشته باشید که در مدت کوتاهی بتوانید در این زمینه مهارت لازم را کسب کنید. شما باید در این راه صبور و سخت کوش باشید.

2 برای شروع، به مکالمات کوتاه انگلیسی با کلمات و جملات ساده گوش کنید. به مرور زمان که بر مهارت شما افزوده شد، مدت زمان مکالمات و میزان دشواری کلمات و عبارات بکار رفته را افزایش دهید.

3 تمرین شنیداری را بطور منظم انجام دهید تا به آن عادت کنید. به یاد داشته باشید که ما دو گوش و یک زبان داریم و این یعنی که باید دو برابر بیشتر از آنچه حرف میزنیم بشنویم.

4 در هر یک از مراحل یادگیری، بیشتر به مطالبی گوش کنید که برایتان لذت بخش تر بوده و یا اطلاعاتی در مورد آن دارید، به این ترتیب شما میتوانید بدون هیچ احساس خستگی مطالب انگلیسی طولانی مدت را گوش کنید.

5 اگر معنی کلمات یا عباراتی را نمیدانید جای نگرانی نیست. با در نظرگرفتن مفهوم کلی آنچه گوش میدهید، میتوانید معنی آن کلمه یا عبارت را حدس زده و ابهامات خود را به سادگی برطرف کنید.

حال باید بگویم که اگر مهارت listening شما بهبود یابد، شما به راحتی قادر خواهید بود تا با لهجه ای قابل قبول صحبت کرده و با دیگران به راحتی ارتباط برقرار کنید. زمانی که شما زیاد به مکالمات و فایل های صوتی انگلیسی گوش می دهید بعد از مدتی سعی میکنید تا مشابه آن افراد صحبت کنید، بنابراین بعد از مدت زمان کوتاهی شما میتوانید تقریباً مانند یک آمریکایی زبان یا یک انگلیسی زبان صحبت کنید. پس به نتیجه میرسیم که تقویت مهارت شنیداری تاثیر مستقیم و مثبتی بر صحبت کردن شما دارد.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

  

 

 

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45دیدگاه کاربران (4)
 1. User avatar

  shirinmah

  با سلام من تازه با این سایت آشنا شدم و با دیدن چند قسمت از اون باید زود باشه که نظر خودم رو بیان کنم. در کل با همین نگاه مختصر خوشحالم که گهگاهی، خیلی کوتاه اوقات بیکاری یا خلوت کاریم رو می تونم از این سایت برای یادگیری زبان استفاده کنم. از کسانی که در ایجاد این سایت دستی داشتند و به نوبه خود زحمت کشیدند بسیار سپاسگزارم

 2. Admin avatar

  مدیر سایت

  با سلام و سپاس فراوان از نظر شما.

 3. User avatar

  fakhri khani

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما من جدیدا با سایت شما آشنا شده ام و میخواستم بپرسم محصولات شنیداری شما کدامند وچطور می شود به آن دسترسی داشته باشیم با تشکر

 4. Admin avatar

  مدیر سایت

  با سلام و تشکر. شما میتوانید با مراجعه به سطح های اصلی مانند Beginner و ... به فایل های صوتی موجود در درس ها گوش فرا دهید.

 5. User avatar

  vahidzamani

  ﻛﺎﺵ ﺯﺑﺎﻥ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺻﻮﺗﻲ و ﺗﺼﻮﻳﺮﻱ ﻫﻢ ﺩاﺷﺖ

 6. Admin avatar

  مدیر سایت

  شما میتوانید با مراجعه به بخش دروس اصلی سایت از فایل های صوتی و تصویری استفاده نمایید.

 7. User avatar

  rasool

  با سلام و تشکر از سایت خوب تان من تصمیم گرفتم زبان از ابتدا شروع کنم به کدام قسمت باید برم ؟

 8. Admin avatar

  مدیر سایت

  با سلام. شما میتوانید با مراجعه به قسمت Beginner در صفحه ی اصلی آموزشگاه از اولین سطح سایت شروع به یادگیری بفرمایید.

ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.