سرکه سیب

سرکه سیب 

 

  

درمیان سرکه های تولید شده دردست مشتریان بیشترین استفاده ازسرکه ی سیب می شود و آنهم بخاطرخواص بیشماراین نوع ازسرکه است. دراین مقاله اشاره ای به بعضی ازخواص سرکه ی سیب خواهیم کرد.

 

سرکه ی سیب سرشار از مواد مغذی ای است که به لاغر شدن کمک می کند، هضم غذا را راحت تر می سازد و خواصی دارد که با کلسترول ، فشار خون بالا، پیری و عفونت گوش مقابله می کند.

نتایج تعدادی از تحقیقات نشان می دهند که سرکه سیب به کاهش قند خون کمک می نماید. سرکه سیب می تواند برای افراد دیابتی فوایدی داشته باشد. تحقیقات برروی حیوانات آزمایشگاهی نشان داد که سرکه سیب به کاهش کلسترول خون و فشار خون کمک می نماید، به سلامت قلب کمک کرده و از سرعت رشد سلول های سرطانی می کاهد.

 

توقف سکسکه

اگربه هنگام سکسکه یک قاشق چایخوری ازسرکه ی سیب را بخورید سکسکه ی شما بند می آید و این بخاطرترشی این سرکه است.

 

سفید شدن دندانها

اگرخواهان دندانهایی سفید هستید هرروزصبح سرکه ی سیب را بصورت غرغره استفاده کنید و پس ازآن مسواک معمولی خودراانجام دهید. سرکه ضدعفونی کننده ی خوبی برای دهان و دندانهای شما است و علاوه برآن به سفیدی دندانهای شما کمک میکند.

 

از بین بردن خستگی تمرین های ورزشی

انجام تمرین های ورزشی باعث ساخت اسید لاتیک در بدن می شود، و ایجاد خستگی می کند. گاهی نیز، این اسید به واسطه استرس های شدید در بدن تولید می شود. اما اسیدهای آمینه در سرکه سیب مانند یک پادزهر عمل می کنند. سرکه سیب حاوی پتاسیم و آنزیم هایی است که احساس خستگی شما را رفع می کند. دفعه بعد که احساس خستگی کردید یک یا دو قاشق از سرکه سیب را با یک لیوان آب یا یک لیوان نوشیدنی سرد مخلوط کرده و نوش جان کنید و منتظر تاثیر شگفت انگیز آن بمانید.

 

رفع مشکلات معده

 

اگر مشکل معده شما مشکلی باکتریایی باشد یک جرعه از آب سرکه سیب به خاطر خاصیت آنتی بیوتیکی آن می تواند کارساز باشد. برخی از کارشناسان ادعا می کنند که سرکه سیب حاوی پکتین است که می تواند به تسکین اسپاسم روده کمک کند.

 

جلوگیری ازگرفتگی ماهیچه ی پا درشب

اگرشما شبها درخواب مدام گرفتگی ماهیچه را تجربه میکنید بهتراست با اضافه کردن دو قاشق غذا خوری سرکه سیب و مقدار کمی عسل به یک لیوان آب و خوردن آن در شب ازاین معضل جلوگیری کنید.

 

مواردذکرشده دربالا تنها اندکی ازخواص بیشمارسرکه ی سیب هستند. پس بهتراست اگرباردیگربه خرید رفتید خریدن این سرکه ی مفید را فراموش نکنید.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.