ماجراجویی درروسیه

سفر

 

 

 

وقتی حرف ازماجراجویی درسفرباشد کسی به فکرکشورروسیه نمی افتد اما باید گفت که این کشورهم مناطق خاص خودرادارد که میتواند برایتان بسیارسرگرم کننده و مفرح باشد. دراینجا به چند منطقه ی زیبای این کشوراشاره ای خواهیم کرد.

 

سیبری

سیبری منطقه ای درروسیه است که انتها و پایانش مشخص نیست و بیشترین منطقه دراین کشوراست. برای ماجراجویی دراین منطقه ی سردسیر میتوانید ازقطارهایی به نام گلدن ایگل که برای همین منظوردرنظرگرفته شده اند استفاده کنید. اگربخواهید تمام سیبری را بطورکامل بگردید تقریبا دوهفته وقت شمارامیگیرد پس بهتراست قبل ازسفرکردن به این منطقه ازقبل برنامه ریزی داشته باشید.

 

دریای سیاه

درجواراین دریا شش کشوروجود دارند که عبارتند ازروسیه, رومانی, بلغارستان, اوکراین, گرجستان و ترکیه که ازراه دریای مدیترانه به اقیانوس اطلس پیوند میخورند. بسیاری ازمردم روسیه با این دریا خاطرات مختلفی دارند و یکی ازمناطق شلوغی که درکناراین دریا است و بیشترمردم برای تفریح به آنجا می روند سوچی نام دارد.

 

دریاچه بایکال

این دریاچه یکی ازبزرگترین و عمیق ترین دریاچه هایی ست که با داشتن آب شیرین درقلب جنگل های سیبری واقع است. مردم روسیه این دریاچه را بخاطربزرگی آن دریا می نامند. ازتفریحاتی که دراطراف این دریاچه انجام میگیرد میتوان به اسکی, قدم زدن و یا پاتیناژاشاره کرد.

 

کامچاتکا

اگربه دنبال مناظربی نظیرازآتشفشانها, کوهستانها, دره های سبز, آبگرم و یا آبفشان ها هستید این سرزمین جادویی به نام کامچاتکا درانتظارشماست. اولین چیزی که نظرهرتوریستی را دراین منطقه به خود جلب میکند وجود آتشفشان خیره کننده ای ست به نام آواچینسکی. این منطقه به علت آتشفشانی بودنش برای شما گردشهای هوایی با هلیکوپترها را تدارک دیده است تا حتی ازدریاچه های پنهانی که وجوددارند دیدن کنید. یکی ازدیدنی ترین دریاچه ها دریاچه ی اسیدی مالی سمیاپیک است.

 

کوه های قفقاز

مرزطبیعی بین اروپا و آسیا رشته کوههای قفقازهستند که یکی ازسرزمینهای زیبای این منطقه همان قفقازاست که سرزمینی بکرو دیدنی ست با قله هایی که ازبرف پوشیده شده اند با درختانی کاج که نهرهای یخ زده دراطراف آنها هستند. افرادی که علاقمند به کوهنوردی هستند یا سفرهای ماجراجویانه را دوست دارند میتوانند به این منطقه بروند.

 

دریاچه التون

دریاچه ای به نام التون در کشور روسیه وجود دارد که دارای گل های شفابخش و آب و هوایی تمیز و تاره می باشد همچنین این دریاچه در بین مردم محلی این شهر محبوبیت خاصی را دارا است. در گذشته اعتقادهایی بین مردم این شهر وجود داشته است که می گفتند کسانی که با عصای زیر بغل به دریاچه التون می آیند بعد از ماه ها درمان بدون عصا از این منطقه بیرون می رفتند.

 

پریموریه

پریموریه مرز جنوب شرقی روسیه، در کرانه آبهای گرم دریای چین واقع شده و موقعیت جغرافیایی خاص آن در مرز اوراسیا و اقیانوس آرام طبیعت و آب و هوایی بی همتا را به این منطقه بخشیده که بخش اعظم آن را کوههای سیخوت آلین پوشانده است. این منطقه مانند یک باغ گیاه شناسی طبیعی است که شامل غنی ترین و غیر معمول ترین جنگلهای خوش آب و هوای جهان می شود و سواحلش با منظر فوق العاده زیبا و جزایر غیرمسکونی گردشگران را از سراسر جهان به روسیه دعوت می‌کند.

 

چوکتکا

یکی از دورترین مناطقی که در شرق کشور روسیه وجود دارد و تمامی خشکی های اروپا و آسیا (اوراسیا) را در بر گرفته منطقه چوکتکا است. این منطقه کاملا بکر بوده و تمامی بومیان آن از طریق گوزن شمالی و پستانداران دریایی امرار معاش می کنند. برای ورود به این منطقه باید اجازه مخصوص از دولت روسیه داشته باشید زیرا هیچ گونه حفاظتی در این منطقه از گیاهان و جانوارن آن وجود ندارد پس اگر خواستید سفری ماجراجویانه به این منطقه داشته باشید از قبل آن باید از دولت روسیه اجازه بگیرید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

 

حال که با دیدنیهای روسیه آشنا شده اید حتما اینبارکه حرف ازماجراجویی درسفربشود دیگرتعجب نمیکنید که کسی به روسیه برود چرا که مناطق بسیاری هستند که میتوانند سلایق شما را تحت الشعاع قراردهند. 


آموزش آنلاین

 
 
آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.