کلمات عجیب در زبان انگلیسی

 کلمات عجیب در زبان انگلیسی

 

  

 

در زبان انگلیسی شگفتی های زیادی وجود دارد. یکی  از آن ها کلمات و عبارات عجیبی است که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد:

1) Donkeyman

این کلمه به مردی گفته می شود که یک سری وظایف خاصی در اتاق موتور کشتی دارد. ریشه این کلمه به زمانی برمیگردد که کشتی های بادبانی به دستگیره هندلی مجهز بودند که قدرتش توسط بخار تامین می شد که به آن ها Steam Donkeys و یا Donkey Engines گفته میشد که برای حمل یا تخلیه بار استفاده میشد و به فردی که مسئولیت این قسمت را برعهده داشت Donkeyman گفته می شود.

2) Quire

این اصطلاح میزان اندازه گیری تعداد کاغذ می باشد. در واقع این کلمه برای 25 برگه کاغذ هم اندازه ماشینی و یا 24 برگه کاغذ دستی و یا برگه حرفه ای گفته می شود. مثال:

.The man is carrying three quires of tracing paper

3) Hullabaloo

منظور از این کلمه هیاهو و صداهایی است که توسط افرادی تولید می شود که در حال بحث و درگیر هستند.

4) Ragazine

این اصطلاح به مجلاتی گفته می شود که کیفیت پایینی دارند. ریشه این کلمه به 1980 برمیگردد و ترکیبی از دو کلمه Rag و magazine میباشد.

5) Collywobbles

 این اصطلاح به معنای حس ناخوشایند و درد شکم است که بر اثر مضطرب بودن و نگرانی به وجود می آید. ریشه این کلمه به اوایل قرن 19 بر می گردد و از دو کلمه Colic و wobble تشکیل می شود.

6) Flibbertigibbet

این اصطلاح به فردی گفته می شود که بی مسئولیت، سبک سر و پر حرف می باشد.

7) Doodle

به کشیدن تصاویر و نقاشی کشیدن بدون حضور ذهن گفته می شود. ریشه این کلمه به اوایل قرن 17 بر می گردد که منظور از این کلمه در آن زمان (احمق) بود. معنای کنونی کلمه در واقع به سال 1930 بر می گردد.

8) Phablet

این کلمه به گوشی های هوشمندی اطلاق می شود که سایز صفحه نمایش آن بین سایز یک تیلت و تلفن همراه معمولی می باشد. معمولا این اصطلاح به  گوشی های همراه که صفحه نمایش آن ها 5.7 اینچ است اصطلاق می شود. این اصطلاح ترکیب دو کلمه Tablet و Phone میباشد.

9) BYOD

این اصطلاح در واقع اصطلاح اداری است  و برای شرکت ها و محیط های کاری به کار می رود که در آن استفاده از هر گونه وسیله هوشمند (لپتاپ، کامپیوتر و گوشی هوشمند) آزاد است. این اصطلاح مخفف Bring Your Own Device می باشد.


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

  

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.