MILLENIALS

 MILLENIALS

 

 

به احتمال زیاد شما اصطلاح Millenials را شنیده اید. این اصطلاح به چه کسانی گفته می شود؟ نوجوانان، افرادی که در حدود دهه 20 یا 30 سالگی زندگیشان به سر می برند، جزو نسل Millenial ها هستند. اما معنای این اصطلاح چیست؟ و مسن ترین فردی که عضو این نسل است چند ساله است؟

تعریف نسل Y:

اصطلاح Millenials عموما به نسلی از افراد گفته می شود که در سالهای ابتدایی 1980 و 1990 به دنیا آمده اند. این تعریفی است که در دیکشنری Merriam-Webster بیان شده است.البته بعضی ها معتقدند که کسانی که در اوایل 2000 هم متولد شده اند جزء این نسل قرار می گیرند. نسل Millenial به عنوان نسل Y هم شناخته می شود، علت این نام گذاری این است که این افراد پس از نسل X ( افرادی که در ابتدای 1960 تا 1980 به دنیا آمده اند.) می آیند. انتشارات Ad Age برای اولین بار از این اصطلاح استفاده کرد و پس از آن استفاده از آن رایج گشت. البته اصطلاح Millenials نسبت به نسل Y رایج تر است اما معنای هر دوی آن ها اساسا یکسان می باشد.

خصوصیات افراد این نسل:

خصوصیات زیادی برای این افراد بیان شده است. خصوصیات منفی ای که معمولا برای این افراد ذکر می شود عبارت است از: تنبل، خود شیفته و از شاخه ای به شاخه دیگر پریدن. در یکی از نسخه های مجله Time راجع به این نسل این طور گفته شده است که این نسل بیشتر خواهان شغل هایی هستند که زمان کاری منعطفی داشته باشد و همچنین مرکز آن شغل خودشان باشند وبه سرعت هم به دنبال گرفتن نتیجه هستند و به سرعت نا امید می شوند. در نسخه دیگری از این مجله مطلبی نوشته شده بود که در آن بیان شد این نسل واقع بین نیستند و در بیشتر موارد رویایی و متوهم هستند. همچنین این مقاله به این موضوع اشاره کرد که  خصوصیات این نسل به دلیل تغییر سریع جهان توسط تکنولوژی می باشد.

این نسل نسبت به نسل های قبل از خود در این سن، ارزش کمتری نسبت به مسائل سیاسی یا اجتماعی قائلند و بیشتر تمرکزشان بر مسائل مادی مانند پول، شهرت وعکس می باشد و به مسائلی مانند کارهای گروهی و یا خیریه توجهی نشان نمی دهند.

و اما خصوصیات خوب آن ها عبارت است: روشن فکر بودن و به دنبال حق بودن و اهمیت بیشتری برای اقلیت جامعه قائل شدن، اعتماد به نفس داشتن، آزاد اندیشی و انعطاف پذیر بودن.


 آموزش انلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.