تمرین گوش کردن به زبان انگلیسی

گوش کردن

 

 

 

به هنگام گوش کردن به تمرینات زبان انگلیسی به چه نکاتی توجه کنیم؟ این سوالیست که برای خیلی اززبان آموزان ممکن است پیش بیاید چراکه درکلاسها به هنگام گوش کردن به تمرینی زبان آموز ممکن است گیج باشد که به چه نکاتی باید توجه داشته باشد. دراینجا اشاره ای چند به این مورد میکنیم.

 

قبل ازگوش کردن به تمرین هدف آن را بدانید

درهردرس یک نکته وجوددارد که میخواهد به زبان آموز آموزش دهد. این نکته می تواند نکته ای گرامری, لغت و یا لغاتی جدید, یا هرمورد دیگری باشد. مدرس شما با پیش کشیدن مطالب مربوطه سعی میکند تا نظرشمارامتوجه مطلب کند. پس به راهنمائیهای مدرس خود توجه کنید و یا با نگاه کردن به تیترهای درس و عکسهای مربوطه خودتان حدس بزنید که تمرین درچه موردی است.

 

سوالات را پیش ازگوش کردن بخوانید

اگرهنوزپس ازگذراندن مرحله ی اول گیج و گنگ هستید میتوانید راه دوم را انتخاب کنید وآن خواندن سوالات پیش ازگوش کردن به تمرین مربوطه است. همیشه یک سری سوال برای هرتمرین شنیداری وجود دارند به آنها مراجعه کنید و خواهید دید که برداشتی هرچند کم و کوتاه ازمطلب خواهید داشت.

 

با دقت گوش کنید

با توجه به پیش زمینه ای که ازمراحل یک و دو پیدا کرده اید بادقت به تمرین گوش کنید. حواستان به اطراف نباشد چرا که هرحواس پرتی مساویست با ازدست دادن شنیدن مطلبی درآن مهارت و تمرین. پس با دقت و تمرکزبه مکالمات گوش کنید وحتی سعی درپیش بینی کردن آنچه خواهید شنید داشته باشید.

 

یکبارکافی نیست

برای زبان آموزان درکلاسها یکبارگوش کردن کافی نیست . بنابراین اگربا دفعه ی اول نتوانستید تمرینها را جوابگو باشید بدانید که شما تنها نیستید و باید حتما باردیگرگوش کنید. مدرسها نیزبه این مهم واقف هستند وحتما آن را برای شما مجددا پخش خواهد کرد. اما به یاد داشته باشید که درامتحانهای مهم و سرنوشت سازمثل آیلتس این امکان وجود ندارد و تنها یکبارمیتوانید به آنچه میشنوید گوش کنید. پس باردوم سعی کنید به بهترین نحوی گیرایی خودرابالاببرید.

 

یادداشت کنید

درست است که باید با دقت گوش کنید اما درسوالات داده شده یک سری پرسشهای خاص وجوددارد که قبل ازگوش کردن شما باید بدانید که به چه نکاتی بیشترتوجه کنید. این نکات ازاسامی بعضی افراد گرفته تا آدرس و یا تاریخ مخصوص و یا حتی مکانی خاص باشد. آنها را هنگام خواندن سوالات به خاطربسپارید و اگرتعدادآنها زیاد است و بیم آن دارید که آنها رافراموش کنید درحین شنیدن نت بردارید.

 

درآخرباید بگوئیم که این مهارت نیزمانند سایرمهارتها نیازبه تمرین و ممارست زیاددارد. پس هرروز چیزی را به زبان انگلیسی گوش کنید تا شنوایی شما قوی شود.


آموزش آنلاین

 
 
آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.