کلمات انگلیسی - ژاپنی

کلمات انگلیسی - ژاپنی

 

 

 

ما معمولا این گونه تصور می کنیم که هر زبانی جدا از زبان های دیگر است و کلمات و عبارات مختص به خود را دارد که در هیچ زبان دیگر یافت نمی شود و این تصور اشتباه باعث می شود که از یادگیری یک زبان جدید بترسیم. طی تحقیقات و بررسی های زبان شناسی، این طور نتیجه شد که کلمات زیادی در هر زبان از زبان های دیگر گرفته شده است و این باعث می شود که یادگیری یک زبان جدید آسان تر و مهیج تر شود.

اگر شما می توانید انگلیسی را روان صحبت کنید و مشتاق به یادگیری زبان ژاپنی هستید، خبر خوشحال کننده برای شما این است که در زبان انگلیسی کلمات بسیار زیادی وجود دارند که از زبان ژاپنی گرفته شده اند. در این مقاله تعدادی از این کلمات را بررسی می کنیم. این کلمات برای شما بسیار آشنا هستند:

1) Tsunami- سونامی

این کلمه در زبان انگلیسی به معنای یک موج دریای بلند و طولانی است که توسط زلزله و یا مخلل دیگری ایجاد می شود. کلمه Tsunami از دو کلمه ژاپنی tsu به معنای بندرگاه  و nami به معنای موج می آید.

2) Sake- به خاطر

این کلمه انگلیسی به معنای به خاطر و یا به منظور هدفی خاص می باشد. هرچند در زبان ژاپنی معنای آن کاملا متفاوت است. در زبان ژاپنی sake به معنای الکل می باشد.

3) Typhoon– طوفان گرمسیری

این کلمه در زبان انگلیسی به معنای طوفان گرمسیری است. کلمه Typhoon  از دو کلمه ژاپنی به معنای (میز یا پایه) و (باد) گرفته شده است.

4) Origami

در زبان انگلیسی این کلمه به معنای تا کردن کاغذ و تبدیل آن به اشکال مختلف است. در زبان ژاپنی این کلمه از دو کلمه به معنای (تاکردن) و (کاغذها)  میباشد.

5) Zen

بر اساس دیکشنری کمبریج،  معنای دقیق آن به زبان انگلیسی (نگران نبودن) است. در حالیکه معنای ژاپنی آن ( تعمق در سکوت) می باشد.

6) Emoji

در زبان انگلیسی اموجی به معنای تصاویر دیجیتالی کوچکی است که برای بیان نظر و یا احساس یک فرد در ارتباطات الکترونیکی به کار میرود. معنای آن به زبان ژاپنی دو کلمه (تصویر) و (شخصیت یا حرف) می باشد.

7) Futon

این کلمه ریشه ژاپنی دارد و معنای آن در زبان انگلیسی با معنای آن در زبان ژاپنی یکسان است. معنای آن نوعی تشک است که می تواند لوله شود و یا تخت یا صندلی که از این نوع تشک ساخته شود. در ژاپنی از دو کلمه (لباس) و (گروه) ساخته شده است.

8)  Rickshaw

مردم معمولا این طور تصور می کنند که این کلمه ریشه چینی دارد در حالیکه این کلمه برای اولین بار در سال 1869 در ژاپن استفاده شدکه به معنای وسیله نقلیه تامین شده با نیروی انسانی می باشد . معنای آن در انگلیسی کمی متفاوت است و به معنای وسیله نقلیه مسافری سبک دو چرخه است که توسط یک یا چند انسان کشیده می شود.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

  

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.