سال نو چینی

سال نوی چینی 

 

 

سال نوی چینی مهم ترین تعطیلات چینی ها به شمار می رود و این توسط چینی های سراسر دنیا هر ساله جشن گرفته می شود. در این مقاله نکات جالبی راجع به سال نوی چینی می خوانیم:

1) سال نوی چینی جشن بهار هم نامیده می شود: در زبان چینی به سال نو chunjie  گفته می شود که به معنای جشن بهار است در حالیکه در زمستان اتفاق می افتد به این علت که این جشن پایان بخش روزهای سرد زمستان است و نشانه آمدن بهار است. مانند دیگر کشورهای آسیایی، مردم چینی هم آغاز فصل بهار را که آغاز فصل کاشت و برداشت و شروعی تازه است را جشن می گیرند.

2) سال نوی چینی زمان مشخصی ندارد! این سال بر اساس تقویم قمری در زمان کامل شدن ماه بین 1 تا 15 ژانویه صورت میگیرد. در حالیکه اگر توسط تقویم گرجستانی محاسبه شود، سال نو چینی ها بین 21 ژانویه تا 20 فوریه آغاز می گردد. برای مثال سال نوی چینی 2018 16 فوریه می باشد.

3) روز سال نو روزی برای دعا کردن به درگاه خدا و جنگیدن با بدبختی و نیروی منفی می باشد. این روز در واقع برای شکرگزاری فصل کاشت می باشد و دعا برای آن که بدبختی سمت آن ها نیاید. از آنجایی که کشور به شدت به کشاورزی وابسته است این جشن و شکرگزاری برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

4) بالاترین میزان آتش بازی دنیا در این روز در چین صورت می گیرد. بر اساس افسانه ای قدیمی این آتش بازی ها هیولاها و بخت بد را از مردم دور می کند. پس این آتش بازی ها از نیمه های شب آغاز شده و تا صبح ادامه دارند. البته به تازگی به علت آلودگی هوا و مشکلات تنفسی و سلامتی آتش بازی در 500 شهر ممنوع شده است. بیجینگ به مدت 13 سال آتش بازی را ممنوع کرده بود اما در سال 2006 این قانون به علت خشم عمومی لغو شد.

5) این جشن، طولانی ترین تعطیلات چینی ها می باشد. این جشن به مدت 16 روز طول می کشد. بر اساس سنت های چینی ها باید شب سال نو  و 5 روز اول را حتما با خانواده خود باشید.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.