قوی ترین زبان های دنیا

قوی ترین زبان های دنیا 

 

   

دراین مقاله لیستی از 10 تا از قوی ترین زبان های دنیا آورده شده است. این لیست توسط معیار PLI  جمع آوری شده است. این معیار میزان کارآمدی بیش از صد زبان زنده دنیا را با بررسی 20 فاکتور مشخص می کند. برخی از این فاکتورها عبارتند از: موقعیت جغرافیایی، اقتصاد، ارتباطات، دانش ، رسانه و دیپلماسی. این میزان بین عدد صفر تا 1 می باشد.

زبان انگلیسی:

معیار PLI این زبان 0.889 می باشد. رقیب اصلی زبان انگلیسی زبان چینی ماندرین می باشد. این زبان به عنوان زبان بین المللی شناخته میشود و در تمامی حوزه های تجاری و فرهنگی بین المللی استفاده می شود. این زبان، زبان اصلی کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا میباشد.

زبان چینی ماندرین:

با اینکه قدرت و اقتصاد کشور چین در حال پیشرفت می باشد، اما هنوز معیار PLI آن در حدود نصف زبان انگلیسی و 0.411 می باشد. اما طبق پیش بینی ها تا سال 2050 فاصله این معیار برای زبان انگلیسی و ماندرین بسیار کم خواهد شد. تقریبا 70 درصد از جمعیت چینی ماندرین صحبت می کنند و زبانی است که به سرعت در حال پیشرفت است و می تواند در آینده به آسانی با انگلیسی رقابت کند.

زبان فرانسوی:

زبان فرانسوی با نمره 0.337 و موقعیت جغرافیایی مناسب و دیپلماسی قوی، به عنوان سومین زبان قدرتمند دنیا شناخته می شود. این زبان توسط 80 میلیون بومی صحبت می شود و زبان رسمی 29 کشور است. همچنین این زبان جزء 4 زبان اصلی اتحادیه اروپا به شمار می رود.

زبان اسپانیایی:

زبان اسپانیایی توسط 470 میلیون فرد بومی در جهان صحبت می شود و از این لحاظ از زبان فرانسوی جلوتر است. زبان رسمی 20 کشور است و اکثرا در آمریکا و اسپانیا صحبت می شود و جزء 6 زبان اصلی اتحادیه اروپاست.

زبان عربی:

این زبان که هم در قسمت هایی از خاور میانه و هم در آفریقا صحبت می شود، برای اولین بار در عصر آهن در عربستان شمال غربی ظاهر شد. زبان عربی در حال حاضر زبان اصلی دنیای مدرن عربستان می باشد.با وجود 290 میلیون بومی و 1.7 میلیارد مسلمان یکی از 6 زبان رسمی ملل متحد می باشد.

زبان روسی:

این زبان در 38 کشور به عنوان زبان اصلی شناخته می شود و گسترده ترین زبان در اوراسیا شناخته شده است. با وجود 144 میلیون بومی زبان روسی گسترده ترین زبان مورد استفاده در اروپا می باشد. بعد از زبان انگلیسی، زبان روسی بیشترین زبان استفاده شده در دنیای اینترنت میباشد.

در ادامه این لیست زبان های آلمانی، ژاپنی، پرتغالی و هندی وجود دارند.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.