آسیبهای پوستی محل کار

پوست

 

 

 

آیا تابحال به این فکرکرده اید که چه آسیبهایی درمحل کارمیتواند به شما برسند؟ آسیبهایی که شاید خودشما هم متوجه ضررهای آن نشوید و فقط آثارآن را تجربه کنید. دراین مقاله به یک سری ازاین مشکلات اشاره خواهیم کرد.

 

آلودگی پوستتان را چروک میکند

بیشترآسیبهای محل کارمتوجه پوست و ظاهرشماست. چه شما پیاده به سمت محل کاربروید و چه با وسایل نقلیه ی عمومی و شخصی درمسیرتان هزاران هزارمیکروب و آلودگی قراردارند که به راحتی برپوست شما می نشینند و به این راحتی هم پاک نمی شوند.

به همین منظوراگرمیخواهید پوستتان پاک و تمیزبماند پس ازهرروزکاری حتما پوست صورت خودرا با یک اسکراب بشوئید چرا که آب به تنهایی جوابگوی پاکیزگی پوستتان نیست.

 

ایرکاندیشنهای محل کارپوستتان را خشک میکنند

امروزه بیشترمحلهای کاری دارای ایرکاندیشن هستند که باعث خشکی پوست می شوند چرا که رطوبت پوست شما را جذب میکنند و باعث می شوند که شما احساس خشکی درپوست خودکنید.

راه حل مشکل خشکی پوست در تابستان و زمستان استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌های مرطوب‌کننده است. واقعیت این است که مرطوب‌کننده‌ها مخصوص خانم‌های پول‌دار که نمی‌دانند با پول‌شان چه کار کنند، نیست. در واقع همه افراد، زن و مرد، به مرطوب‌کننده‌ها نیاز دارند. مرطوب‌کننده‌ها حالا دیگر چیزی مابین محصولات زیبایی و دارویی هستند. علاوه بر پوست صورت دست‌هایتان را هم فراموش نکنید. پوست دست‌های شما به اندازه پوست بقیه بدنتان اهمیت دارد و باید دائماً با کرم‌های مرطوب‌کننده چرب شود. برخی متخصصین حتی توصیه می‌کنند که قبل از خواب هم از مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنید.

 

لکه های تیره ی پوست دراستفاده ازکامپیوتر

خیره شدن و کارکردن بیش ازحد ازکامپیوتر, تلویزیون و موبایل نه تنها برای چشمانتان مضراست بلکه باعث بوجود آمدن لکه های تیره رنگ آبی برروی پوست شما می شود.

کرم‌ها و لوسیون‌های اختصاصی برای درمان لکه‌های ناشی از تکنولوژی طراحی و ساخته شده‌اند که مثل یک فیلتر عمل می‌کنند و جلوی صدمات ناشی از نور آبی یا همان «HEV» را می‌گیرند. این کرم‌ها و لوسیون‌ها معمولاً سبک و فاقد چربی هستند و اتفاقاً به مرور پوست‌تان را شفاف هم می‌کنند.

 

نوشیدن چای و قهوه بدنتان را خشک می کند

یکی ازکارهایی که کارمندان درمحیط اداره انجام میدهند نوشیدن چای و یا قهوه است. شاید به دلیل خستگی ناشی ازکارزیاد این تمایل درکارمندان وجوددارد که ساعت به ساعت چای , نسکافه و یا قهوه بنوشند که این معضل باعث می شود تا آب بدن کم بشود و تمایل ما برای نوشیدن آب کم شود. نوشیدن آب را نباید فراموش کرد.

 

تعریق بدن درمیزهای کنارپنجره

بسیاری ازکارمندانی که درکنارپنجره می نشینند و نورآفتاب به آنها تابشی مستقیم دارد شاید مکانی مناسب برای فصل زمستان را داشته باشند اما درتابستان این گرما و نوربرای آنها به علت تعریق زیاد مضرو زیان آوراست.

راه حل این مشکل نیزاستفاده ازاسپری های ضد عرق کردن است که باعث می شود هم تعریق به کندی صورت گیرد و هم بدن بوی بدی نگیرد.


آموزش آنلاین

 
 
 
 
آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.