SAFFRON - زعفران

SAFFRON - زعفران 

  

 

زعفران به علت رنگ فوق العاده اش، عطر و طعم بی نظیر و خواص پزشکی بی شمارش یکی از با ارزش ترین و گران ترین ادویه های شناخته شده در جهان می باشد. اما این خواص پزشکی ای که به آن اشاره شد چه هستند؟

1) خواص ضد سرطانی: سرطان دومین عامل عمده مرگ مردم در سراسر جهان می باشد. زعفران گیاهی است که به دارا بودن خواص ضد سرطانی معروف می باشد و به عنوان درمان طبیعی سرطان از آن استفاده می شود. در طی یکی از تحقیقات اثرات زعفران بر بیمارانی که از سرطان کبد رنج می بردند بررسی شد. در این بررسی 13 بیمار وجود داشتند که به دو  گروه تقسیم شدند. گروه اول در هنگام شیمی درمانی از زعفران هم استفاده می کردند ولی گروه دوم فقط شیمی درمانی را پیش می بردند. نتیجه این طور حاصل شد که دو نفر از گروه اول به سلامتی نسبی دست یافتند.

2) احساس سیری را در فرد بالا می برد و به کاهش وزن کمک می کند: در یکی از تحقیقاتی که در مالزی انجام شد تاثیر زعفران بر ایجاد حس سیری بررسی شد. به گروهی از زنان روزانه دو عدد کپسول زعفران داده شد و پس از دو ماه میزان قابل توجهی از وزن آن ها کاسته شد.

3) در درمان آرتروز موثر است:  یکی از تحقیقاتی که در ایتالیا انجام شد، این طور نشان داد که ماده crocetin موجود در زعفران می تواند به اکسیژن مغزی کمک کند و آرتروز را درمان نماید. هرچند بهتر است که این ماده توسط افراد مسنی که دچار مشکلات کبد، کلیه و مغز استخوان هستند مصرف نشود.

همچنین زعفران درمان فوق العاده ای برای سرماخوردگی، سرفه، درد شکم، بی خوابی، نفخ و مشکلات قلبی می باشد. زعفران سرشار از منگنز است که باعث متعادل کردن میزان قند خون می شود و به استحکام و تشکیل استخوان ها و بافت ها کمک می کند. زعفران همچنین حاوی ویتامین سی است که باعث درمان عفونت ها شده و به جذب آهن کمک می کند.

حتی شیر زعفران هم دارای خواص بی شماری است. زمانی که این ادویه با شیر مخلوط می شود، به هضم غذا و اشتها کمک می کند، پوست شما را سالم نگه می دارد و حتی سیستم ایمنی شما را تقویت می کند. نوشیدن شیر زعفران هر شب قبل از خواب به داشتن خوابی راحت و آسوده کمک می کند. همچنین روغن زعفران پوست شما را شاداب  و درخشان می سازد.

زعفران: Saffron

عطر و طعم: Flavor

ادویه: Spice

ضد سرطانی: Anticancer

درمان طبیعی: Natural treatment

کبد: Liver

شیمی درمانی: Chemotherapy

سیری: Satiety

آرتروز: Arthritis

اکسیژن مغزی: Cerebral Oxygenation

کلیه: Kidney

مغز استخوان: Bone marrow

سرفه: Cough

بی خوابی: Insomnia

نفخ: Flatulence

یافت: Tissue


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

  

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.