HORROR MOVIES

 HORROR MOVIES

 

  

زمانیکه ما در حال تماشای فیلمی هستیم، می دانیم آنچه که می بینیم واقعی نیست اما بعضی از صحنه ها Scenes چنان واقعی جلوه میکنند که ما در حالت تعلیق Suspense قرار میگیریم و تصور می کنیم که در وضعیت شخصیت اصلی داستان هستیم و همان احساسات را تجربه میکنیم.

فیلمی که ما می بینیم تخیلی Fiction است اما احساسات و عکس العمل هایی که در ما بر می انگیزد کاملا واقعی است. بدون شک این احساسات آن قدر قوی هستند که باعث به وجود آمدن علم جدیدی به نام neurocinema شده است که تاثیر فیلم ها را بر مغز ما بررسی میکند.

آخرین باری که از ترس بر روی مبل یا صندلی پریدید چه زمانی بوده است؟ چه اتفاقی در آن لحظه در مغز ما می افتد؟

معمولا ما در هنگام تماشای فیلم موتور مغزمان را خاموش می کنیم زیرا استفاده ای ندارد، اما تاثیر بعضی از صحنه ها آن چنان زیاد است که باعث روشن شدن سیستم مغز شده و ما واکنش Reaction نشان می دهیم و این واکنش ها می تواند واکنش هایی مانند از جا پریدن و یا گریه کردن باشد. در واقع این صحنه ها از نظر احساسی emotionally بسیار قوی هستند و باعث می شوند ما به سرعت واکنش نشان دهیم و از این طریق از خودمان محافظت Protectکنیم و یا به دیگران هشدار Alert دهیم که در خطر هستند، در واقع ما با فریاد زدن Yelling میخواهیم شخصیت اصلی فیلم را از آنچه که اتفاق خواهد افتاد خبر کنیم.

تمامی این اتفاق ها در کمتر از یک ثانیه رخ می دهد و ما زمانی نداریم که آنچه میبینیم را تحلیل کنیم و یا واکنش خود را تعدیل modulate سازیم، در واقع مغز زمانی ندارد که تفاوت بین تخیل و واقعیت را درک کند و به سرعت واکنش نشان خواهد داد.

تاثیرات این گونه فیلم ها عبارتند از: افزایش ضربان قلب heart rate، منقبض شدن عضلات muscles contract و بسیاری از مشکلات روانی که به خصوص در کودکان و نوجوانان رخ می دهد. 


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.