زباله های خانگی

طبیعت

 

 

 

اگردوستدارمحیط زیست هستید ودلتان برای قطع کردن درختان می سوزد یا میخواهید که کمتراین اتفاق بیفتد باید سعی کنید کمترزباله های خانگی ایجاد کنید. اما اینکه چگونه اینکارراانجام دهید دراین مقاله خواهد آمد.

 

استفاده ازکیسه های پلاستیکی ممنوع

کیسه های پلاستیکی دشمن طبیعت هستند و بهترین راه برای حفظ محیط زیست حداقل استفاده ازآنهاست. دراستفاده ازکیسه های پلاستیکی خساست به خرج دهید برای مثال اگروسیله ی نقلیه ی شخصی دارید و به خرید می روید به فروشنده بگوئید به کیسه احتیاجی ندارید . با داشتن یک کیف دستی درماشینتان این معضل حل می شود و اگرهم پیاده میروید میتوانید ازکیسه های قبلی استفاده کنید و آن را به همراه خود ببرید.

 

ظروف یک بارمصرف استفاده نکنید

تنبلی را کناربگذارید و سعی کنید درمهمانیهای خود ازظروف یکبارمصرف استفاده نکنید. این ظروف نیزپس ازکیسه های پلاستیکی ضربه ی زیادی به زمین و چرخه ی طبیعت می زنند. با استفاده ازظروف شیک و زیبای خود سعی کنید ازمهمانهای خود پذیرایی کنید.

 

کاغذ کمترمصرف کنید

اگرچه استفاده ازکاغذبازیها این روزها کمترشده و به نظرمیرسد که استفاده ی کمتری ازآن می شود اما هنوزهم باید سعی کنیم دراستفاده ازآن صرفه جویی کنیم تا درختان کمتری قطع شوند و حتی کاغذهای باطله را نیز به سطلهای بازیافت بسپاریم تا دوباره درچرخه ی استفاده ازآن قرارگیرند.

 

وسایل کهنه ی خودرا دورنریزید

اگربرخی ازوسائل منزل را احتیاج ندارید و دیگرکهنه شده اند سعی کنید آنها را خریداران اجناس دست دوم بفروشید یا حتی ازماموران شهرداری بخواهید که آنها را با خودشان ببرند.

 

نی استفاده نکنیم

استفاده ازنی را برای بیماران و کودکان بگذارید و هرگاه که نوشیدنی دارید سعی کنید بدون نی بنوشید. با این کارکمک شایانی به حمایت ازمحیط زیست خواهید کرد.

 

استفاده ازبطریهای شیشه ای به جای پلاستیکی

شیشه ماده فوق العاده است که تا چندین بارمیتواند درچرخه ی تولید و بازیافت قراربگیرد بدون اینکه ازکیفیت و دوامش کم شود. بازیافت این ماده ازتولید دوباره اش مقرون به صرفه تراست و روی هم رفته نسبت به پلاستیک با طبیعت مهربان تراست.

 

ازفیلترهای آب استفاده کنید

اگرنگران سلامتی خود دراستفاده ازآب آشامیدنی هستید به جای خرید آبهای معدنی ازفیلترهایی استفاده کنید که آب را تصفیه می کنند. اگرنمی خواهید که هربطری آب آشامیدنی مهمان پانصدساله ی زمین باشد برای این کاراقدام کنید.

 

دستمال کاغذی کمتری مصرف کنیم

اگرچه استفاده ازدستمال کاغذی امری اجتناب ناپذیراست وناچاریم برای مصارف بهداشتی شخصی ازآنها استفاده کنیم اما بهتراست درصرف آن صرفه جویی کنیم. برای مثال برای برخی ازکارهای خانگی میتوانیم ازدستمالهای پارچه ای استفاده کنیم.

 

با توجه به نکات بالا شما میتوانید با کمک به طبیعت زباله های خانگی را کاهش دهید و با زمین نیزمهربان ترباشید.


آموزش آنلاین

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.