تبلیغات - Advertisement

تبلیغات - advertisement

 

 

 

اگر شما در حوزه تجارت فعالیت دارید، مطمئنا می دانید که برای جذب مشتریان و نتیجه گرفتن از فعالیت های خود نیاز به تبلیغ دارید. یک تبلیغ عالی توجه ها را به خود جلب می کند، مردم را به محصول شما علاقه مند می سازد و به آنها انگیزه قوی برای خرین محصول شما می دهد. در اینجا مراحل ساخت یک آگهی موثر گفته شده است.

1)تسلط بر اصول

تصمیم بگیرید که آگهی خود را در کجا می خواهید منتشر سازید،  آیا میخواهید که در روزنامه و مجله نوشته شود یا بر روی سایتی مانند فیسبوک؟  محل منتشر کردن آن تاثیر به سزایی در نحوه نگارش آن دارد.همچنین  مطمئن شوید که از چه تعداد کلمه و یا از چه فونتی می توانید استفاده کنید و آیا می توانید عکس یا ویدیو به آن اضافه کنید یا خیر. اگر برای یک مجله یا روزنامه می نویسید در حد یک پاراگراف می توانید بنویسید، اگر برای فیسبوک یا هر تبلیغ آنلاین دیگری نیت کرده اید تبلیغ شما در حدود یک جمله می تواند باشد. پس چون تعداد کلمات در تبلیغ مهم است، دقت داشته باشید که سریعا اصل مطلب را بیان کنید و مبهم سخن نگویید.

2)تبلیغ را مناسب مخاطب خود بنویسید.

شما برای چه نوع مخاطبی می نویسید؟ در حالت ایده آل تبلیغی خوب است که هر نوعی از مخاطب به آن جذب شود، اما در دنیای واقعی بهتر است که آگهی به گونه ای نوشته شود که مخاظب خاص داشته باشد، این ممکن است که باعث شود عده ای از مردم به آن توجه نکنند اما باعث می شود که عده ای را جذب محصول یا خدمات خود سازید که پتانسیل تبدیل به مشتری وفادار را دارند.

برای مثال اگر نرم افزاری دارید که نویسندگان توسط آن می توانند کتاب خود را منتشر سازند، پس باید لحن شما کاملا ادبی و غنی باشد تا نویسندگان به شما اعتماد کنند، اما اگر مخاطب شما جوان است و محصول شما آبنباتی است که رنگ زبان را رنگین کمانی می کند دیگر به زبان رسمی نیازی نیست.

3)تیتری بنویسید که در همان لحظه اول مخاطب را جذب کند.

این مهم ترین بخش است، زیرا این تنها فرصت شماست که مخاطب را مشتاق سازید که ادامه تبلیغ را بخواند، اگر تیتر مبهم و سخت باشد و یا جذاب نباشد نباید این انتظار را داشته باشید که مخاطب ادامه آگهی را بخواند هر چقدر هم که متن آگهی با دقت نوشته شده باشد، این به مخاطب این موضوع را القا میکند که شرکت شما شرکت خلاقی نیست.

این صحنه را تجسم کنید که مردم در تاکسی در حال مرور صفحه فیسبوک خود و یا مجله ای هستند، توجه آن ها به هزاران موضوع است، به این فکر کنید که چگونه می توانید تبلیغی بنویسید که در آن هیاهو توجه مشتری فقط به تبلیغ شما جلب شود؟ این تیتر می تواند یک جمله تعجب برانگیز، عجیب و یا احساسی باشد مثلا: او فقط دوهفته دیگر برای زنده ماندن وقت دارد.


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

  

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.