لوگوی ماشینها

لوگو

 

 

 

آیاتابحال فکرکرده اید که لوگو یا آرم ماشینها ازکجا آمده اند؟ چه تاریخچه ای پشت سرآنهاست؟ دراین مقاله نگاهی مختصربه این مقوله می اندازیم.

 

میتسوبیشی

لوگوی ژاپنی میتسوبیشی ازسال 1875 و به مدت 150 سال است که مورداستفاده قرارگرفته و متشکل از سه فرم لوزی مانند است که بیانگر ترکیبی از سه برگ شاه بلوط است که نشان خانوادگی موسس این کمپانی است.

 

مرسدس بنز

لوگوی ستاره ی سه پرمرسدس بنزآلمانی ازسال 1909 مورداستفاده قرارگرفته است. این ستاره سمبلی ازاشتیاق موسس آن برای داشتن موفقیت است به این ترتیب که نمایانگراحاطه ی موفقیت درسه حوزه ی خشکی, دریا و هوا میباشد. درسال 1926 نزدیکان و اطرافیان بنزیک حلقه نیزبه این لوگوی ستاره اضافه کردند که درابتدا به صورت یک تاج گل استفاده شده بود.

 

آلفا رومئو

شاید لوگوی آلفارومئوکه ایتالیایی است برای شما عجیب باشد که شامل یک صلیب قرمزدرسمت چپ آن است و درسمت راست آن ماربزرگی است که ازدهانش انسانی بیرون می آید. این لوگو ازسال 1910 به عنوان لوگوی ثابت استفاده شد و صلیب آن ادای دینی ست به "میلان" خانه ی آلفارومئو و بیرون آمدن انسان ازدهان مارنیزنشانگرتولدی دوباره است.

 

شورلت

جالب است بدانید که لوگوی شورلت آمریکایی که ازسال 1913 طراحی و مورداستفاده گردید الهامی بوده ازطراحی کاغذدیواری هتل " پاریسین " که "دورانت" موسس برند ازآن الهام گرفته است.

 

بی ام دبلیو

لوگوی سفید و آبی بی ام دبلیوی آلمانی که ازسال 1917 مورداستفاده قرارگرفته داستانی دیگردارد. خیلیها به اشتباه فکرمیکردند که لوگوی ب  ام دبلیو الهام گرفته ازساخت ملخ هواپیما است. به این معنا که بخش های سفید رنگ سمبلی ازملخ ها و بخش های آبی رنگ سمبلی ازآسمان هستند. اما درواقع این رنگ ها به زادگاه این اتومبیل یعنی ایالات باواریای آلمان برمیگردند.

 

فراری

اسب ایستاده که در تمام لوگوهای فراری دیده می‌شود، نخستین باربر روی هواپیمای جنگنده در جنگ جهانی اول با خلبانی «فرانچسکو باراکا»، یکی از بهترین خلبانان ایتالیای نقش بسته بود. انزو فراری، مؤسس این کمپانی خودروهای لوکس، پس از دیدار با پدر و مادر داغ‌دیده «فرانچسکو»، قبول کرد که این اسب به‌عنوان نماد خوش‌شانسی برای خودروهایش به کار ببرد.

 

فورد

فورد آمریکایی این نوشتار کلاسیک لوگوی خود را از سال ۱۹۰۷ ارائه کرد، ولی ۲۰ سال طول کشید تا نماد بیضی آبی‌رنگ به‌صورت کامل شکل بگیرد. «بیل فورد» بزرگ‌ترین نوه مؤسس کمپانی، هنری فورد، به‌عنوان یک امضای شخصی، برای حرف F طراحی خود را به کاربرد.

 

آئودی

کمیته جهانی المپیک، بحث‌وجدل قانونی بر سر نشان تجاری چهار حلقه آئودی را به این کمپانی واگذار کرده است. این حلقه‌ها، نشانی از چهار کمپانی مؤسس «اتحادیه آئودی»، یعنی آئودی، هورش، DKW و واندرر هستند.


آموزش آنلاین

 
 
آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.