انرژی تجدیدپذیر - Renewable energy

 انرژی تجدید پذیر - Renewable energy

  

 

منابع فسیلی و سوختی محدودی وجود دارد و همین تعداد منابع هم در حال کاهش و یا گران شدن است و تجدید این منابع برای محیط زیست آسیب رسان می باشد. در مقایسه با این سوخت ها، سوخت هایی وجود دارد که همواره تجدید می شوند و پایان پذیر نیستند مانند انرژی خورشیدی و بادی، این انرژی ها همواره دردسترس می باشند. انرژی های تجدید پذیر دائما در حال تولید هستند و این تولید توسط چرخه های طبیعی موجود در طبیعت صورت میگیرد و به همین علت است که هیچگاه از این انرژی ها محروم نخواهیم بود. البته این نوع از انرژی در محیط های جغرافیایی وسیع بیشتر جریان دارد و از لحاظی مناطقی که دارای اقتصاد قوی تر می باشد این انرژی بهتر فراهم شده است.

با افزایش نیاز به این نوع از انرژی ها تحقیقات بسیاری در این زمینه صورت گرفته است تا دسترسی به آن ارزان تر و آسان تر شود. اکثر این تحقیقات در راستای بهبود و ارتقای تجهیزات مورد نیاز برای فراهم آوردن این نوع از انرژی ها صورت میگیرد و ترجیح بر این است که به جای پروسه های گران واردات انرژی از منابع موجود در همان منطقه استفاده شود.

در حال حاضر کشورهای زیادی در حال توسعه تجهیزات مختلفی برای استفاده از این نوع انرژی هستند. از انرژی خورشیدی به طور مستقیم می تواند برای گرمایش و تولید برق استفاده کرد. همچنین از گرمای موجود در هسته زمین می توان برای مصارف مختلفی استفاده نمود. هم اکنون در حدود 20 درصد از دنیا از این نوع انرژی در صنایع مختلفی استفاده می کنند اما در سال های آینده این درصد به 100 نزدیک خواهد شد. دیگر زمان آن رسیده است که به انرژی های سیاری مانند انرژی بادی و انرژی زمینی و هسته ای که دائما در حال تغییر است اعتماد کنیم.

در نهایت حقیقت این است که این منابع انرژی از اثرات بحران اتمام سوخت های فسیلی خواهند کاست. مزیت این نوع از انرژی ها این است که معمولا کنترل آن برعهده هر شخص به صورت جداگانه می باشد نه در کنترل دولت مانند سقف های خورشیدی که از سلول های خورشیدی استفاده می کنند و کاملا در اختیار مالک ساختمان می باشد. یکی از مواردی که باعث شده است انتقادات زیادی به انرژی خورشیدی و بادی وارد شود این است که این نوع از انرژی همیشه در دسترس نیست اما انرژی متمرکز شده خورشیدی، انرژی زمین گرمایی و انرژی بیوفسیلی همیشه در دسترس هستند.


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

  

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.