هکرها

هکر

 

 

 

دردنیای اینترنت و کامپیوتروتکنولوژی به هنگامی که نام هکررا می شنویم شاید برایمان چندان خوشایند نباشد اما همه ی هکرها هم بد نیستند  و هستند کسانی که فایده ای هم دراین میان داشته اند.

 

هکرها را میتوان به سه دسته تقسیم کرد. کلاه سفید, کلاه خاکستری و کلاه سیاه. کلاه سفیدان برای حفظ امنیت سیستم های دیجیتالی فعالیت میکنند درصورتیکه کلاه خاکستریها تنها برای تفریح هک میکنند. اما دراین میان باید مراقب کلاه سیاهان باشید چرا که به غیرازخرابکاری و نفوذ به سیستم های دیجیتالی خیالی درسرندارند.

دراینجا اشاره ای به چند هکردردنیا می اندازیم.

 

کوین میتنیک Kevin Mitnick

کوین یکی ازهکرهایی است که زمانی بسیاری ازشرکتهای کامپیوتری با شنیدن نامش حس ناخوشایندی پیدا میکردند. کوین با هک کردن اطلاعات سازمانDigital Equipment Corporation به چندسال حبس محکوم شد که پس ازپایان دوران محکومیت خود شرکت مشاوره‌ امنیتی را راه انداخت و در حال حاضر در این شرکت خدمات مشاوره امنیتی می‌دهد.

 

جاناتان جیمزJonathan James

داستان جاناتان یک داستان پرفرازونشیب است. وی ازدوران جوانی هک کردن را آغازنمود و توانست چندین شبکه ی تجاری و دولتی را تحت نفوذ خوددرآورد که البته با این کارپس ازشناسایی و دستگیری روانه ی زندان شد. یکی دیگرازفعالیتهای وی نفوذبه اطلاعات ایستگاه فضایی ناسا بود که ناسا با توجه به هک شدن مجبورشد تا به مدت سه هفته شبکه های داخلی خودراتعطیل کند که این امرچیزی حدود 41 هزاردلارخرج برای ناسا داشت. جاناتان درسن 25 سالگی خودکشی کرد.

 

 

آلبرت گنزالس Albert Gonzalez.

آلبرت فعالیت هکری خودرا با رهبری گروهی تحت عنوان shadow crew شروع کرد ودرکارنامه ی خود سرقت اطلاعات کارت های اعتباری, جعل کردن پاسپورت, کارت های بیمه و همچنین شناسنامه را نیزدارد.

گنزالس توانست در عرض ۲ سال چیزی بیشتر از ۱۷۰ میلیون شماره کارت اعتباری جمع‌آوری کند. سپس به بانک‌های اطلاعاتی تی‌جی‌ایکس کمپانی (TJX Companies) و هارتلند پی‌مِنت سیستمز (Heartland Payment Systems)، نفوذ کرده و تمامی شماره‌های کارت‌های اعتباری این شرکت‌ها را به سرقت ببرد.

کاملاً مشخص است چنین هکر نابکاری در حال آب خنک خوردن است. گنزالس به دلیل ارتکاب جرم‌های رایانه‌ای به ۲۰ سال زندان محکوم شده و تا سال ۲۰۲۵ روی آزادی را نخواهد دید.

 

کوین پلسون Kevin Poulsen

در مجامع هکرها کوین پلسون (Kevin Poulsen)، با نام Dark Dante نیز شناخته می‌شود. پولسن شهرت زیادی در نفوذ به سیستم‌های مخابراتی دارد. جالب است بدانید پولسن موفق شد خط‌های یک ایستگاه رادیویی را هک کرده و خود را به عنوان برنده جایزه یک خودروی پورشه جا بزند. تمامی این فرایند تنها در ۱۵ دقیقه انجام شد و رسانه‌ها به پولسن لقب «هانیبال لِکتر دنیای کامپیوتر» دادند.

پولسن با نفوذ به شبکه اف‌بی‌آی و سرقت اطلاعات این اداره برای خود دردسر درست کرد. در نهایت نیز پولسن در حین خرید در یک سوپرمارکت دستگیر و به ۵۱ ماه زندان و ۵۶ هزار دلار جریمه محکوم شد.

پولسن پس از اتمام دوره محکومیت خود در سال ۱۹۹۵ از گذشته خود پشیمان شد و حرفه روزنامه‌نگاری را در پیش گرفت. این هکر خوش‌آوازه در حال حاضر به عنوان دبیر ارشد در نشریه معتبری مشغول به فعالیت است.


آموزش آنلاین

 

 

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.