مدارک تعلیم مربیان زبان انگلیسی چند نوع است؟

 مدارک تعلیم مربیان زبان انگلیسی چند نوع است؟

 

  

دوره ها و مدارک بین المللی بسیاری در زمینه آموزش زبان انگلیسی و تعلیم مربیان وجود دارد. بسیاری از معلمان زبان انگلیسی در انتخاب دوره مناسب برای ارتقای مهارتهای تدریس خود دچار سردرگمی می شنوند. در این مقاله به طور خلاصه تفاوت مدرک ها و کاربرد هر یک از آن ها توضیح داده شده است.

TEFL: این کلمه اختصاری به مدرک خاصی اشاره نمی کند بلکه به صنعت ESL (برنامه ای برای آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم، سوم و یا حتی چهارم.) برمی گردد به این معنا که شما می توانید این طور بیان کنید که شما یک معلم TEFL هستید و هم می توانید این طور بیان کنید که شما دارای مدرک TEFL هستید، هردو اصطلاح صحیح می باشد. این مدرک به خصوص در انگلستان رایج است و اعتبار دارد.

TESOL: این عبارت در مناطق آمریکای شمالی، کانادا و استرالیا محبوب و رایج می باشد. پس فرق چندانی بین TEFL و TESOL وجود ندارد. کلاس های این دوره به صورت حضوری و یا آنلاین و یا ترکیبی از هر دو برگزار می گردد. برای شرکت در این دوره ها باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و مهارتهای شما در انگلیسی باید در حد یک انگلیسی زبان بومی باشد. مدت زمان دوره ها متفاوت می باشد و هرچه مدت زمانی که برای مدرک میگذارید طولانی تر باشد مدرک شما با ارزش تر خواهد بود. دوره های تخصصی TESOL مانند دوره های کودکان و یا دوره های تجاری وجود دارد.

TESL: مدرک TESL در واقع مفهومی بین TESOL و TEFL دارد. هرچند این اصطلاح به آموزش زبان انگلیسی در کشورهایی اطلاق میگردد که زبان اولشان انگلیسی است اما دانش آموزان کلاس این زبان را به عنوان زبان دومشان باید میگیرند. برای مثال آموزش به کسانی که به تازگی به کشوری انگلیسی زبان مهاجرت کرده اند در گروه TESL جای دارد.

CELTA: این مدرک به آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان مربوط می شود. این مدرک وابسته به دانشگاه معتبر کمبریج انگلستان می باشد. این دوره ها دارای معیارهای کاملا استانداردی هستند و به صورت خصوصی و شخصی در تمامی مراکز برگزار می شوند. این دوره ها نسبت به دوره TESOL پیچیده تر و گران تر هستند. برای شرکت در این دوره ها باید حداقل 20 سال سن داشته باشید و مدرک تحصیلی داشته باشید همچنین برای قبولی در این دوره ها باید امتحان دهید و مصاحبه شوید.

DELTA:  این مدرک دیپلم آموزش زبان به بزرگسالان می باشد. این مدرک معمولا برای کسانی مناسب است که چندین سال تجربه تدریس دارند و می خواهند که مهارت های خود را ارتقا دهند. این دوره ها از نظر استاندارد بودن و پیچیده بودن بسیار مشابه CELTA می باشد. برای  آغاز این دوره ها باید یک مدرک ابتدایی مانند CELTA و مدرک لیسانس و حداقل دو سال سابقه تدریس تمام وقت (1200 ساعت) داشته باشید. 


آموزش آنلاین و سریع زبان انلگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.