IELTS, FCE, CAE OR CPE?

آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

این روزها اسامی مختلفی از امتحانات بین المللی زبان به گوش می رسد و سوالی که این روزها بسیار مطرح می شود این است که کدامیک از این امتحانات برای شما مناسب تر است و تفاوت آن ها با یکدیگر در چیست؟

این که کدامیک از این امتحانات و مدرک آن ها برای شما مناسب است کاملا به این موضوع بستگی دارد که برنامه ها و اهداف شما برای آینده چیست؟ اگر هدف شما درس خواندن در دانشگاه و یا کارکردن در کشوری است که زبان اصلی آن کشور انگلیسی است، پس امتحان آیلتس مناسب ترین امتحان برای شماست. همان طور که در مقالات گذشته گفته شد دو نوع امتحان آیلتس وجود دارد: آکادمیک و جنرال. آیلتس آکادمیک برای دانش آموزانی که می خواهند در یک کشور انگلیسی زبان درس بخوانند مناسب است.

در امتحان آکادمیک سوالات Reading و Writing سبک آکادمیک و علمی دارند و نتیجه این امتحان نشان دهنده این است که آن دانش آموز تا چه حدی می تواند دردانشگاه انگلیسی زبان ارتباط برقرار کند. در امتحان آیلتس قبول شدن و یا مردود شدن معنایی ندارد و هر شرکت کننده نمره ای بین 4 تا 9 میگیرد، اما شما  باید حداقل نمره مورد نیاز برای دانشگاهی که درنظر دارید را در امتحان به دست بیاورید.

آیلتس جنرال میزان دانش زبانی شما را در برقراری ارتباطات روزمره بررسی میکند و بر مهارت های عمومی شما که در محیط جامعه و کار نیاز خواهید داشت تمرکز دارد. این نوع از امتحان آیلتس مناسب کسانی است که می خواهند برای همیشه به کشوری انگلیسی زبان مهاجرت کنند. سوالات این بخش عمومی تر هستند.

امتحان FCE یک امتحان بین المللی معتبر می باشد که برای افرادی مناسب است که سطح زبانی آن ها  حداقل Upper-intermediate  باشد و این آزمون مهارتهای عمومی شما را در محیط کاری و درسی می آزماید. تعداد زیادی از شرکت ها و سازمان ها و دانشگاه های سراسر جهان این مدرک را به رسمیت میشناسند. برخلاف آیلتس نمرات این آزمون A, B و یا C  است که بر اساس میزان عددی که از 160 نمره حساب می شود به دست می آید.

آزمون CAE مهارتهای شما را برای محیط های کاری و  درسی انگلیسی توسعه می دهد و مدرک آن برای دریافت ویزای بسیاری از کشورها مورد قبول می باشد. این شرایط برای آزمون CPE نیز صادق است، کسانی که در این آزمون قبول می شوند میزان دانش زبانی پیشرفته ای دارند و با این مدرک می توانند موقعیت های کاری زیادی مانند تدریس زبان انگلیسی EFL و یا ESOL برای خود فراهم نمایند.

اگر هدف شما از زبان انگلیسی پیشرفت در کار و تجارت است  پس باید روی آزمون BEC تمرکز نمایید. اگر که می خواهید در کشورهای انگلیسی زبان کار کنید و یا با شرکت های بین المللی کشور خودتان همکاری نمایید مدرک B2 و C1 این آزمون را باید دریافت نمایید.

در آخر این نکته را یادآور شویم که آزمون آیلتس همه گیر تر و معتبر تر می باشد و در بسیاری از مراکز آمریکایی و انگلیسی مورد قبول میباشد.


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

 آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.