هر آنچه در مورد نت آرت باید بدانید.

نت آرت آموزش آنلاین زبان انگلیسی 

 

 

NETART، یا هنر خالص به فضاهای هنری اطلاق می شود که در حوزه اینترنت از آن استفاده می شود.از Netart  در واقع

اغلب برای طراحی از مواد و سایت ها که در حوزه وب سایت ها فعالیت می کنند استفاده می شود. این هنر به دیتا ها کمک می کند که داینامیک و سرعت متمایزی داشته باشند.

به بیان دیگر،Netart هنری مخصوص سایت است که به نفود و تاثیرش بر سایت وابسته است. بنابراین برای نمایش آن نیاز  به یک فضای آنلاین است، جایی که بتوان هنر ر ا در آنجا نمایش داد.

تعریفی که برای هنر خالص یا Netart می توان در نظر گرفت،می تواند نمادی از این هنر باشد که نشان بدهد این هنر در فضای اینترنت فعالیت گسترده ای دارد. همین طور امروزه هنرمندان بسیاری آثار خود را از فضای فیزیکی به سمت فضای مجازی سوق داده اند. برای Netart نمی توان هیچ حد و مرزخاصی قائل شد. چون این هنر در هر کجای کره زمین فقط و فقط به اینترنت بستگی دارد. بسیاری از افراد حتی مرورگر ها را نیز در زمره هنر خاص می شناسند.

نت آرت اشکال مختلفی دارد. بسیاری از هنرمندان این عرصه معتقدند که هر آنچه که به دنیای اینترنت ربط دارد در زمره هنر Netart  قرار دارد. با این حساب مرورگر ها و موتورهای جستجو همگی به اجرای برنامه های اقتصادی خود در حوزه نت آرت پرداختند. هنرمندی به نام Mark Nepierier  به طراحی وب سایت های قسمت جستجوی مرورگر ها پرداخت. هنر نت آرت در ابتدا بر اساس کدگذاری های اینترنت شناسایی شد. یک گروه هنری بلژیکی به نام Net. Specific برای اولین بار از آسیب های ناشی از کارهایشان در کار هنری خود استفاده کردند.

آثار هنری هنرمند روسی Oliy Linda  نیز از دیگر آثار برجسته در این زمینه می باشد. هنرمندان این حوزه همگی به مفاهیم اینترنت آرت یا همان نت آرت آگاهی دارند اما گروه فعالان شبکه ای نیز هستند که توجه ویژه ای به منافع تجاری این هنر دارند.

هکرها، cloning ها همگی در جرگه دیجیتان آرت یا Netart قرار دارند. بسیاری از افرادی که در زمینه نت آرت فعالیت دارند نگاه دموکراتیکی نسبت به موارد موجود در اینترنت دارند. و به حق کپی رایت در فضای اینترنت احترام میدهند.

نت آرت به خودی خود یک فضای تغییرپذیر و پویاست. بنابراین هنرمندان این بخش در سطح بین الملل در این فضا به دستاوردهای زیادی دست پیدا میکنند.

در هنر نت آرت می توان فضای فیزیکی را به فضای مجازی مرتبط کرد. در ابتدای هنر، هنرمندان به لحاظ فیزیکی مهم بودند. اما امروزه بیشتر به این سمت سوق پیدا کرده اند که فضای فیزیکی را به فضای دیجیتال نزدیک کنند. اینترنت در به وجود آمدن این فضا نقش به سزایی را دارد. از آن جمله می توان به Michel Tertan  هنرمند کانادایی اشاره کرد که در نمایشگاه Net.Specific  آثارش را از طریق نت آرت از فضای فیزیکی خارج کرد و در معرض نمایش قرار داد.


آموزش آنلاین زبان انگلیسی 

 
آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.