COMMA

COMMA 

  

 

برخلاف عقیده رایج در بین مردم، تنها مورد استفاده از کاما (ویرگول) در بیان توقف های جمله نیست. در حقیقت قوانین زیادی برای استفاده از این نشانه وجود دارد و اگر به درستی از آن استفاده شود متنی فصیح و روان و کاملا قابل فهم خواهیم داشت. پس یادگیری این قوانین برای پیشرفت ما در نوشتن متن هایمان بسیار ضروری و واجب می باشد. در این مقاله چند مورد از زمینه های استفاده از کاما بیان شده است:

1) قبل از کلمات متصل کننده ای مانند and, but, for, or, nor, so, yet از یک کاما استفاده کنید. این کلمات دو جمله مستقل را به یکدیگر متصل میکنند.مثال:

.I was walking, and I saw my old friends across the street

منظور از جمله مستقل جمله ای است که شامل فعل و فاعل می شود و به تنهایی معنادار می باشد. در مثال قبلی I was walking و I saw my old friend هر دو جمله هایی مستقل هستند و کلمه and آن ها را به یکدیگر متصل کرده است، پس در این جا ما یک کاما نیاز داریم.

اگر فاعل I  را از جمله دوم حذف کنیم، جمله دوم از حالت یک جمله مستقل بیرون می آید. در این حالت دیگر نیازی به کاما نداریم.

2) بعد از یک جزء مستقل که آغاز کننده یک جمله است از کاما استفاده کنید. مثال:

.Example: When I went walking, I saw my old friend

در این حالت جمله اول جمله مستقلی نیست زیرا به تنهایی معنای کاملی نمیدهد. زمانی که از این جملات غیر مستقل در ابتدای جمله داشته باشیم باید پس از آن از کاما استفاده کنیم.

3) از کاما برای جدا کردن جملات وصفی از بقیه جمله استفاده می شود. مثال:

.While walking, I saw Janet, my best friends

My best friend جمله وصفی می باشد که در واقع اطلاعات بیشتری راجع به Janet می دهد. اگر جمله وصفی در وسط جمله باشد دو طرف آن نیاز به ویرگول دارد. جملات وصفی ممکن است که طولانی باشند، باید شما بتوانید تشخیص بدهید که تا کجا جمله وصفی داریم و دو طرف آن را ویرگول بگذارید.

4) برای جدا کردن چند مورد یکسان از یکدیگر از کاما استفاده کنید. مثال:

.I saw a taxi, an old friend, and a flower store when I was walking

کامای آخر در دیکشنری های مختلف و همچنین منابع معتبر زبان انگلیسی همیشه بحث برانگیز بوده است. بسیاری از آن ها آن را غیر ضروری می دانند ولی باقی آن ها مانند Business Insider معتقد است که این کاما جمله را شفاف تر می سازد. 


آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (1)
  1. User avatar

    kfligues

    20

  2. Admin avatar

    مدیر سایت

    Thank you

ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.