LOYAL EMPLOYEES

LOYAL EMPLOYEES

 

 

 

کارمندان شما با ارزش ترین منابع شما هستند. این در حالی است که بسیاری از مدیران سازمان ها این موضوع را نادیده می گیرند و به خوبی با کارمندان خود رفتار نمی کنند. متاسفانه سیستم سازمانی به سمتی در حال پیشروی است که فقط برروی افزایش سهام سهامداران تاکید میکند و به نیروی انسانی خود هیچ توجهی ندارد. اما باید به این موضوع توجه داشت اگر مشکل یک درخت در ریشه حل نشود تمامی شاخه ها و برگ های آن درخت به زودی نابود خواهند شد. همین مثال مصداق بارز سازمان های امروزی است. اگر مشکل از ریشه سازمان حل نشود، این مشکل به تمامی شاخه های سازمان اعم از نیروی انسانی سرایت خواهد کرد و باعث نابودی کامل سازمان خواهد شد.

مدیران بسیاری هستند که به کارمندان وفادار خود هیچ اهمیتی نمیدهند و آن ها را کاملا نادیده می گیرند. در واقع آن ها این طور تصور میکنند که این کارمندان وفادار هرگز سازمان را ترک نخواهند کرد پس نگرانی از سمت آنها وجود ندارد و لزومی نمیبینند که به درخواست های آن ها توجهی کنند، حال این درخواست می تواند درخواست افزایش حقوق و با درخواست مرخصی باشد. کارمندان از کارفرمای خود انتظار دارند که با عدالت با آن ها رفتار شود این عدالت فقط شامل حقوق نمی شود بلکه شامل حجم کار داده شده به آن ها و مزایای کاری نیز میشود. آن ها در کار خود نیازمند استقلال و انعطاف پذیری می باشند. اگر کارمندان این طور تصور کنند که استقلال کافی برای اعمال هرگونه خلاقیتی در کار خود دارند و دائم تحت نظارت نیستند عملکرد بالاتری خواهند داشت و نسبت به پیشرفت سازمان احساس مسئولیت بیشتری خواهند کرد. در واقع اگر افراد یک سازمان این طور تصور کنند در محیط کاریشان فرصت یادگیری و رشد وجود دارد نسبت به محیط احساس رضایت خواهند داشت.

کارمندان وفادار سرمایه بزرگی برای تجارت های عظیم هستند. زمانی که یک سازمان یکی از کارمندان مفید و عالی خود را از دست می دهد باعث می شود که دیگر کارمندان هم به این فکر بیافتند که چرا آن فرد سازمان را ترک کرد؟ و چرا سازمان به او اجازه ترک سازمان را دارد؟ آیا من هم باید به دنبال یک کار جدید باشم؟ نه تنها افراد یک سازمان این سوال ها را از خود می پرسند، بلکه مشتریان آن سازمان هم زمانی که فرد مورد اعتمادشان از سازمان می رود اعتماد خود را به آن سازمان از دست می دهند. تاثیرات از دست دادن یک فرد مفید و وفادار کاملا مشهود خواهد بود و به سختی جبران خواهد شد.

با ارزش ترین: Most Valuable

نادیده می گیرند: Take for granted

سهامداران: Shareholders

ریشه: Root

شاخه: Branch

وفادار: Loyal

نگرانی: Concern

درخواست: Request

افزایش حقوق: Pay raise

کارفرما: Employer

حجم کار: Workload

استقلال: Autonomy

انعطاف پذیری: Flexibility

رشد: Growth

سرمایه: Asset

مشتری: Client

مفید: Helpful

جبران کردن: Compensate 


 آموزش آنلاین و سریع زبان انگلیسی

 

 

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.