دمنوشها

دمنوش

 

 

طبیعت همیشه با داشته هایش برای ما نعمت بوده و اگربدانیم چگونه ازاین نعمات الهی استفاده کنیم شاید کمتربه بیماریهای جسمی و روحی مبتلا شویم. یکی ازاین نعمات وجود گیاهانی است که با استفاده ی درست ازآنها می توانیم سالم ترو پرانرژی ترباشیم.

دراین مقاله به دمنوشهایی اشاره می کنیم که پس ازاستفاده ازآنها آرامش بیشتری درخود احساس می کنیم.

اما پیش ازپرداختن به دمنوشها باید بدانید که آنها چگونه آماده می شوند. همانگونه که برای آماده سازی چای باید ابتدا آبی را به جوش برسانیم و سپس با افزودن چای خشک به آب جوش آن را دم میکنیم دمنوشها هم به همین صورت آماده میگردند با این تفاوت که به جای چای ازگیاهان موردنظراستفاده میکنیم.

 

دمنوش بابونه

بابونه

 

 

بابونه با داشتن آنتی اکسیدان یک داروی عالی برای پوست است و اگربصورت ناشتا میل شود ورم و زخم معده را التیام می بخشد. همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی شما هم میگردد و همانطورکه میدانید با داشتن سیستم ایمنی بالا ازسرماخوردگی و مبتلا شدن به انواع بیماریهای ویروسی خلاصی پیدا می کنیم.یکی دیگرازخاصیتهای این دمنوش اثری است که برپوست سرو ساقه های مو میگذارد چنانکه پس ازمدتی موهای شما پرپشت خواهند شد.اگرهم شبها مشکل خوابیدن دارید یک لیوان دمنوش بابونه میل کنید تا خوابی راحت را تجربه کنید.

 

دمنوش به لیمو

به لیمو

 

 

اگرعلاوه برخاصیت دمنوش ,عطرو بوی آن نیزبرایتان مهم است بدانید که با استفاده ازاین دمنوش یکی ازطرفداران پروپاقرص آن می شوید. این دمنوش همچنین ضدنفخ است و درد معده را کاهش می دهد. به لیمو علاوه براینکه کاهش دهنده ی سردردهاست به شما آرامشی میبخشد تا بتوانید آرام باشید و خوابی راحت هم داشته باشید.

 

دمنوش بهارنارنج

بهارنارنج

 

 

این دمنوش نیزهمانند به لیمو دارای عطری فوق العاده است و باعث نشاط و سرزندگی شما می شود. اشتهایتان را افزایش می دهد و اگردردهای عضلانی داشته باشید باعث کاهش آنها می گردد.

حتی ازآن میتوانید برای خوش بو کردن فضای خانه تان نیزاستفاده کنید. کافی است که کمی گلهای بهارنارنج را درآبی جوشیده درروی بخاری یا گازقراردهید تا ازعطرآن که درفضا پخش میگردد بهره ببرید.

 

دمنوش زنجبیل و لیمو

زنجبیل

 

 

میل کردن این دمنوش بصورت ناشتا باعث لاغری شما می شود. به این صورت که پس ازجوش آمدن آب کافی ست تکه ای اززنجبیل را به آب جوش اضافه کنید و بگذارید برای ده تا پانزده دقیقه دم بکشد با اضافه کردن نصف لیمو به آن و نوشیدن دمنوش میتوانید به کاهش وزن خود کمک کنید و همچنین سیستم ایمنی بدن خود را نیزتقویت نمائید.

 

با توجه به خاصیت دم نوشها شما میتوانید هم به سلامتی بدن خود کمک کنید و هم با نوشیدن یک فنجان یا لیوان دم نوش آرامشی گرم و دلپذیررا تجربه کنید.

 

معنی لغات:

دمنوش herbal tea

سیستم ایمنی immune system

ناشتا fasting

به لیموCitrodora

بابونه Chamomile

بهارنارنجCitrus aurantium

زنجبیل ginger


آموزش آنلاین

 

 

آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.