FOLLOW YOUR PASSION

FOLLOW YOUR PASSION

 

 

 

زمانی که صحبت از شغل و سبک زندگی می شود معمولا مردم این نصیحت را به شما می کنند که به دنبال علایق خود باشید و شغل مورد علاقه خود را بیابید و یا سبک زندگی ای را پیش ببرید که واقعا به آن علاقه دارید. این حرف کاملا درست است اما اگر شما ندانید که علاقه شما در چه چیزیست چه باید کرد؟

شما احتمالا جز افرادی هستید که به سختی و با پشتکار کار می کنند. اگر شما برای کار خود هدف داشته باشید هیچ چیزی نمی تواند مانع شما شود و شما را متوقف کند اما قبل از آن باید هدف را بیابید و بدانید که به چه کاری علاقه مندید. در اینجا چند راه برای این موضوع وجود دارد.

1)با دیدگاه درستی آغاز کنید.

اگر شما با این ایده وارد رستورانی می شوید که " من گرسنه نیستم و هیچ غذایی در این رستوران وجود ندارد که من مایل به خوردن آن باشم"!  پس منوی رستوران به هیچ وجه مورد توجه شما نخواهد بود و غذای مورد علاقه خود را پیدا نخواهید کرد. پس منطور این است که با دیدگاه مناسب به سمت کاری بروید و از همان ابتدا دید بدی به کار نداشته باشید. این موضوع در هنگام یافتن علایقتان نیز صادق است.

2) با دقت خاصی لحظه های زندگیتان را بررسی کنید.

زمانی که به این نتیجه رسیدید که پیدا کردن علایقتان کاری غیر ممکن نیست، به دنبال مدارکی در زندگیتان بگردید که شما را به سمت علایقتان راهنمایی می کنند. در اقع باید به دنیال لحظاتی خاص از زندگیتان باشید که واقعا از انجام کاری لذت برده اید و بهترین خاطره را برای شما ساخته است. برخی اوقات به اشتباه تصور می کنیم که به کاری علاقه داریم اما وقتی مشغول به انجام آن می شویم متوجه اشتباه خود می شویم.

3) به دنبال کاری بگردید که علایق مختلف شما را به هم مربوط سازد.

زمانی که به عللیق مختلف خود نگاه می کنیدممکن است که در ابتدا آن ها نسبت به هم کاملا بی ربط به نظر برسند. مثلا علایق شما عبارتند از: نوشیدن قهوه، بازی با کلمات، تحلیل و طبقه بندی و همچنین رهبری یک تیم. با خود فکر کنید که چگونه از این ها می شود یک شغل ساخت؟

این تنوع در کارتان باعث می شود که در میان رقبا برجسته تر شوبد و مشتریان بیشتری را جذب خود کنید.

4) تفاوت بین سرگرمی و یک علاقه واقعی را تشخیص دهید.

ممکن است از انجام دادن کاری واقعا لذت ببرید اما از خود بپرسید  که آیا این کاری هست که از آن بتوان نفعی برد؟ اگر واقعا می خواهید که از علایق خود در راستای کاری در جامعه نفع ببرید باید کاملا واقع بینانه راجع به همه زوایا فکر کنید که آیا واقعا این کار می تواند شغل محسوب شود؟

این را به خاطر داشته باشید که دنیا به علایق شما و استعدادهای شما نیاز دارد پس همین الان تصمیم بگیرید که این کار امکان پذیر است  و با توجه به راهنمایی های بالا آن را بیابید. وقتی آن را پیدا کردید بدانید که بالاخره راه درست زندگیتان را یافته اید.


 آموزش آنلاین سریع زبان انگلیسی

 

  

 

آموزشگاه آنلاين زبان انگليسی EN45.comدیدگاه کاربران (0)
ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.