تفاوت لهجه های British و American

لهجه نحوه ادای یک زبان است. نحوه ادای کلمات در کشورهای انگلیسی زبان متفاوت است. برای مثال ممکن است لهجه فردی که متولد منطقه خاصی از انگلستان است، متعلق به قشر بالای جامعه شناخته شود و لهجه دیگری برعکس. دانستن تفاوت لهجه های بریتانیایی و آمریکایی از اهمیت بالایی برخوردار است. لازم است با هر دو گویش آشنا باشیم ولی میبایست یکی از آنها را برای انجام مکالمات خود برگزینیم.

لهجه مردم انگلستان را بریتانیایی (British) و لهجه مردم آمریکا را آمریکایی (American) میگویند. اگر تا به حال با دقت به تماشای فیلم های انگلیسی زبان پرداخته باشید، قطعاً متوجه تفاوت های آشکار در نحوه تلفظ لغات و لهجه بازیگران شده اید. علت این تفاوت لهجه، مسافت طولانی میان دو کشور انگستان و آمریکا و همچنین ورود اقوام گوناگون به آمریکای شمالی است. علاوه بر لهجه و طرز تلفظ لغات، تفاوت های گوناگون دیگری نیز میان انگلیسی بریتانیایی و آمریکایی وجود دارد که این دو زبان نسبتاً نزدیک را از هم متمایز می نماید.

 

چرا یادگیری تلفظ صحیح برای زبان آموزان ضروری است؟

اولین موردی که به هنگام صحبت کردن به آن توجه میشود، تلفظ شماست. بسیاری فکر می کنند برای صحبت کردن نیازی به تلفظ صحیح و نزدیک به تلفظ معیار نیست، و تنها استفاده از لغات و گرامر صحیح کفایت می کند. اما حتی اگر جملات شما به لحاظ گرامر و لغات درست باشد تا زمانی که شیوه ی بیان شما صحیح نباشد، ممکن است از سخنان شما برداشت اشتباهی شود.

در نظر داشته باشید که اگر معلم ها و همکلاسی های شما متوجه صحبت های شما به زبان انگلیسی می شوند، دلیل بر آن نیست که شما انگلیسی را صحیح و روان صحبت می کنید.

حتماً این سوال برای شما به وجود می آید، پس چگونه مدرس و دیگر همکلاسی های شما، متوجه مکالمات شما به زبان انگلیسی می شوند. علت اصلی آن عادت اساتید به اشتباهات رایج زبان آموزان است و دیگر زبان آموزان نیز از آن جهت که خود نیز مرتکب همین اشتباهات می شوند، منظور شما را درک می کنند.

بیشتر فارسی زبانان، کلمه های انگلیسی را به یک شکل تلفظ می کنند، در صورتیکه می بایست همواره به خاطر داشته باشیم تلفظ یک حرف فارسی با حرف مشابه آن در زبان انگلیسی کاملاً متفاوت است.


آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45دیدگاه کاربران (6)
 1. User avatar

  hossein behzadi

  از زحمتی که کشیدید تشکر میکنم

 2. Admin avatar

  مدیر سایت

  با تشکر از توجه و نظر شما.

 3. User avatar

  robabeh

  از ارایه مطالب اموزنده تان بسیار سپاسگزارم

 4. Admin avatar

  مدیر سایت

  امیدواریم تا با یادگیری این مطالب زبان انگلیسی را راحت تر فرا بگیرید.

 5. User avatar

  mahdir

  واقعا کمال تشکر را دارم.

 6. Admin avatar

  مدیر سایت

  با تشکر از نظر و توجه شما.

 7. User avatar

  vatankhah

  واقعا عالیه

 8. Admin avatar

  مدیر سایت

  با تشکر فراوان از نظر شما.

 9. User avatar

  afshin41

  من واقعا در این سایت احساس میکنم که با یک معلم خصوصی کار میکنم امیدوارم نتیجه مورد انتظارمو بگیرم واقعا جای هیچ حرفی این سایت نذاشته هزین بسیار پایین و زمان به انتخاب دانش آموز

 10. Admin avatar

  مدیر سایت

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. امیدواریم در مسیر آموزش زبان انگلیسی موفق باشید.

 11. User avatar

  rmiraj

  با سلام چرا ترجمه انگلیسی بعضی از مقالات موجود نیست؟

 12. Admin avatar

  مدیر سایت

  سلام، بعضی از مقالات به زبان انگلیسی در این وب سایت منتشر میگردد. با تشکر

ارسال دیدگاه


پیام

ضمن تشکر از شما، دیدگاه با موفقیت ارسال شد. پس از تایید از بخش آموزش نمایش داده خواهد شد.