صفحه اصلی ثبت نام ورود دوره های آموزشی مقالات آموزشی کسب درآمد درباره ما تماس با ما
7 Oct

EN45

  0

کلمات در آموزش زبان انگلیسی

کلمات در آموزش زبان انگلیسی

راهکارهای EN45 برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی

یادگیری کلمات جدید به شما کمک میکند که به صورت دقیق تر و واضح تر با افراد انگلیسی زبان دیگر ارتباط برقرار کنید، مردم راحت تر می توانند شما را درک کنند و این واقعیت را که شما فرد باهوشی هستید،القاء می کند و در آموزش زبان انگلیسی شتاب بیشتری خواهید داشت.کلمات انگلیسی یک کلید برای روان صحبت کردن انگلیسی و روان خواندن می باشد.حتی اگر قواعد انگلیسی را کامل یاد گرفته باشید، اگر معنی درست کلمه ها را ندانید، در حین آموزش زبان به مشکل بر میخورید. خوشبختانه یادگیری کلمات ، یکی از جنبه های سرگرم کننده آموزش زبان است.

راه هایی به منظور آموزش و یادکیری بهتر کلمات جدید زبان انگلیسی وجود دارند که در زیر آنها را بررسی می نمائیم :

1.خواندن، خواندن، خواندن :

هر چه بیشتر بخوانید، - رمان، کتاب های ادبیات، مجله، روزنامه و ...- با واژگان بیشتری روبرو خواهید شد. هنگامی که در حال خواندن هستید، تلاش کنید تا مفاهیم واژگان جدید را از متن استخراج کنید و حدس بزنید، سپس می توانید از دیکشنری برای یافتن معنی دقیق واژگان کمک بگیرید. در ابتدا کتاب هایی را انتخاب کنید که متن روانی دارند و برایتان ساده هستند، بعد از طی کردن این مرحله می توانید به قدم بعدی بروید که خواندن کتاب های سخت تر می باشد. به خاطر داشته باشید که فقط زمانی می توانید واژگان جدید را خوب یاد بگیرید و از آنها استفاده کنید که خیلی زیاد مطالعه داشته باشید.


2.از دیکشنری و فرهنگ جامع استفاده کنید.

خودتان را به یک فرمت خاص از دیکشنری محدود نکنید، می توانید از هر کدام از انواع دیکشنری نرم افزاری، آنلاین و کاغذی استفاده کنید. هنگامی که واژه ای را در دیکشنری چک می کنید به تلفظ و معنی واژه توجه کنید. سپس به فرهنگ جامع رجوع کنید و واژگان مترادف و متضاد کلمه مورد نظر را بیابید.


3.یادداشت برداری کنید.

ایده خوبی است که لیستی از واژگان جدیدی که به آنها برمی خورید را در دفترچه ای بنویسید. بدین صورت می توانید هر زمان که خواستید به آنها رجوع کنید و مرور کنید. این کار علاوه بر کمک به یادگیری و مرور لغات جدید به شما انگیزه یادگیری واژگان بیشتر را می دهد. همچنین، می دانید که چه واژگانی و چه تعدادی از آنها را فراگرفته اید.


4.یک کلمه در روز یاد بگیرید.

کلمات در آموزش زبان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

برای اینکار می توانید از وب سایت هایی که در روز یک کلمه را به شما یاد میدهند، استفاده کنید. بدلیل آنکه آموزش کلمات در هر روز کار طاقت فرسایی است، با استفاده از این وب سایت ها و یا نرم افزارهای زبان انگلیسی می توانید خودتان را به یادگیری واژه جدید مجبور کنید. نمونه ای از این وب سایت ها Dictionery.com می باشد.


5.از ریشه کلمات استفاده کنید.

یکی از قدرتمندترین روش ها برای آموزش کلمات جدید استفاده از ریشه آنهاست. ریشه های لاتین و یونانی بسیاری در زبان انگلیسی وجود دارند. شما اگر این ریشه ها را یاد بگیرید، معنی بسیاری از واژگان را خواهید دانست.

 


6.با واژگان بازی کنید.

یک روش یادگیری واژگان که می تواند برای شما جالب باشد، بازی است. استفاده از پازل ها، جدول، پیدا کردن لغات در حروف بهم ریخته می تواند یادگیری واژگان را برایتان جذاب کند.


7.صحبت کنید:

صحبت کردن با مردم می تواند به شما کمک کند تا واژگان جدید یاد بگیرید. در هنگام محاوره، هر زمان که به واژه جدیدی برخوردید، آن را جایی یادداشت کنید تا بتوانید در زمان مناسب آن را در دفتر نت خود وارد کنید.


8.بنویسید:

در واقع استفاده از واژگان میتواند آنها را در ذهن شما ماندگار کند. نوشتن جملات با کلمات جدید یا نوشتن یک داستان با استفاده از گروهی از کلمات یا عبارات، اگر شما جایی هستید که نمیتوانید بنویسید یا خودکار یا کاغذ نباشد، جملات را در ذهن خود بسازید.


9.بسازید:

فلش کارت هایی انگلیسی طراحی کنید و کلمات را روی آن ها بنویسید و در اوقات فراقت مطالعه کنید.در واقع این که خودتان فلش کارت بسازید به شما کمک میکند تا در روند آموزش زبان کلمات یادتان نرود.


10.بشنوید:

استفاده از منابعی مانند پخش اخبار انگلیسی و... برای شنیدن کلمات جدید در متن.این به شما برای درک تلفظ کلمات و نحوه استفاده از آنها در جملات واقعی کمک خواهد کرد.


11.انتخاب کنید:

به یاد داشته باشید که موضوعاتی که مورد علاقه شما باشند، برای یادگیری آسانتر هستند. بنابرین با دقت کلماتی را پیدا کنید که مفید یا جالب باشند.موضوعاتی را انتخاب کنید که به زندگی الان شما مربوط باشد، تا بیشتر کلمه ها را لمس کنید.برای مثال اگر هفته بعد یک قرار ملاقات دارید، سعی کنید کلماتی که در قرار ملاقات استفاده میشود را یاد بگیرید، حتی اگر در آن جلسه زبان انگلیسی استفاده نمی شود. اتصال کلمات به یک موقعیت واقعی کمک خواهد کرد که شما آنها را به یاد داشته باشید.


12.محدود کنید:

سعی نکنید که دیکشنری را در یک روز حفظ کنید! خودتان را محدود کنید به یادگیری 15 کلمه در روز برای جلوگیری از احساس ضعف .در این حالت شما برای حفظ کلمات موفق تر خواهید بود.


13.مشاهده کنید

به کلماتی که در حال مطالعه آن ها هستید یا گوش میکنید به دقت نگاه کنید و یک یاداشت از کلمه هایی که در زندگی روزمره استفاده میکنید، بردارید تا استفاده درست و به موقع آنها را یاد بگیرید.


 


  Register


Comments (0)

Send Comment


Message

فراگیری آسان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

2010-2019 © All Rights Reserved.