صفحه اصلی ثبت نام ورود دوره های آموزشی مقالات آموزشی کسب درآمد درباره ما تماس با ما
28 Aug

EN45

  0

تقویت لیسنینگ انگلیسی با 10 روش کاربردی

تقویت لیسنینگ انگلیسی با 10 روش کاربردی

 

 

بسیاری بر این باورند که تقویت لیسنینگ انگلیسی سخت ترین کار در آموزش زبان انگلیسی میباشد و همواره مشکلاتی را در یادگیری این مهارت دارند، ولی باید بگوییم که یادگیری هر مهارتی در هر زبانی روش ها و شیوه های خاص خود را دارد و اگر بتوانیم از روش های درست یادگیری استفاده کنیم قطعاً یادگیری این مهارت خیلی راحت تر میشود.

10 روش کاربردی برای listening english:

1.تقویت لیسنینگ انگلیسی نیاز مند صبوری می باشد:

قبل از هر چیز، خود را کودکی فرض کنید که تازه متولد شده است. همانطور که کودکان قبل از اینکه قادر به صحبت کردن باشند فقط گوش میکنند شما هم باید زمان زیادی را صرف تمرین گوش کردن به مطالب گوناگون کنید. به بیان دیگر انتظار نداشته باشید که در مدت کوتاهی بتوانید در این زمینه مهارت لازم را کسب کنید. شما باید در این راه صبور و سخت کوش باشید.

2. شروع تقویت لیسنینگ انگلیسی

برای شروع تقویت لیسنینگ ، به مکالمات کوتاه انگلیسی با کلمات و جملات ساده گوش کنید. به مرور زمان که بر مهارت شما افزوده شد، مدت زمان مکالمات و میزان دشواری کلمات و عبارات بکار رفته را افزایش دهید.

3. دو گوش و یک زبان

تمرین لیسنینگ را بطور منظم انجام دهید تا به انگلیسی عادت کنید. به یاد داشته باشید که ما دو گوش و یک زبان داریم و این یعنی که باید دو برابر بیشتر از آنچه حرف میزنیم بشنویم.

4. موضوعات مورد علاقه:

در هر یک از مراحل تقویت لیسنینگ ، بیشتر به مطالبی گوش کنید که برایتان لذت بخش تر بوده و یا اطلاعاتی در مورد آن دارید، به این ترتیب شما میتوانید بدون هیچ احساس خستگی مطالب انگلیسی طولانی مدت را گوش کنید.

5. کلمات نا آشنا :

اگر معنی کلمات یا عباراتی را نمیدانید جای نگرانی نیست. با در نظرگرفتن مفهوم کلی آنچه گوش میدهید، میتوانید معنی آن کلمه یا عبارت را حدس زده و ابهامات خود را به سادگی برطرف کنید.

6. قبل ازگوش کردن به تمرین ، هدف آن را بدانید

درهردرس یک نکته وجوددارد که میخواهد به زبان آموز آموزش دهد. این نکته می تواند نکته ای گرامری, لغت و یا لغاتی جدید, یا هرمورد دیگری باشد. مدرس شما با پیش کشیدن مطالب مربوطه سعی میکند تا نظرشمارامتوجه مطلب کند. پس به راهنمائیهای مدرس خود توجه کنید و یا با نگاه کردن به تیترهای درس و عکسهای مربوطه خودتان حدس بزنید که تمرین درچه موردی است.

7. سوالات را پیش ازگوش کردن بخوانید

اگرهنوزپس ازگذراندن مرحله ی اول گیج و گنگ هستید میتوانید راه دوم را انتخاب کنید وآن خواندن سوالات پیش ازگوش کردن به تمرین مربوطه است. همیشه یک سری سوال برای هرتمرین شنیداری وجود دارند به آنها مراجعه کنید و خواهید دید که برداشتی هرچند کم و کوتاه ازمطلب خواهید داشت.

8.دقت در گوش کردن از مهم ترین عوامل :

با توجه به پیش زمینه ای که ازمراحل یک و دو پیدا کرده اید بادقت به تمرین گوش کنید. حواستان به اطراف نباشد چرا که هرحواس پرتی مساویست با ازدست دادن شنیدن مطلبی درآن مهارت و تمرین. پس با دقت و تمرکزبه مکالمات گوش کنید وحتی سعی درپیش بینی کردن آنچه خواهید شنید داشته باشید.

9.تکرار و تکرار برای تقویت بهتر لیسنینگ انگلیسی:

برای زبان آموزان درکلاسها یکبارگوش کردن کافی نیست . بنابراین اگربا دفعه ی اول نتوانستید تمرینها را جوابگو باشید بدانید که شما تنها نیستید و باید حتما باردیگرگوش کنید. مدرسها نیزبه این مهم واقف هستند وحتما آن را برای شما مجددا پخش خواهد کرد. اما به یاد داشته باشید که درامتحانهای مهم و سرنوشت سازمثل آیلتس این امکان وجود ندارد و تنها یکبارمیتوانید به آنچه میشنوید گوش کنید. پس باردوم سعی کنید به بهترین نحوی گیرایی خودرابالاببرید.

10.یادداشت کنید

درست است که باید با دقت گوش کنید اما درسوالات داده شده یک سری پرسشهای خاص وجوددارد که قبل ازگوش کردن شما باید بدانید که به چه نکاتی بیشترتوجه کنید. این نکات ازاسامی بعضی افراد گرفته تا آدرس و یا تاریخ مخصوص و یا حتی مکانی خاص باشد. آنها را هنگام خواندن سوالات به خاطربسپارید و اگرتعدادآنها زیاد است و بیم آن دارید که آنها رافراموش کنید درحین شنیدن نت بردارید.

حال باید بگویم که اگر مهارت listening شما بهبود یابد، شما به راحتی قادر خواهید بود تا با لهجه ای قابل قبول صحبت کرده و با دیگران به راحتی ارتباط برقرار کنید. زمانی که شما زیاد به مکالمات و فایل های صوتی انگلیسی گوش می دهید بعد از مدتی سعی میکنید تا مشابه آن افراد صحبت کنید، بنابراین بعد از مدت زمان کوتاهی شما میتوانید تقریباً مانند یک آمریکایی زبان یا یک انگلیسی زبان صحبت کنید. پس به نتیجه میرسیم که تقویت مهارت شنیداری تاثیر مستقیم و مثبتی بر صحبت کردن شما دارد.


  Register


Comments (0)

Send Comment


Message

فراگیری آسان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

2010-2019 © All Rights Reserved.