صفحه اصلی ثبت نام ورود دوره های آموزشی مقالات آموزشی کسب درآمد درباره ما تماس با ما
8 Oct

EN45

  0

آموزش حفظ کلمات زبان انگلیسی

آموزش حفظ کلمات زبان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

بسیاری بر این باور هستند اگرمی خواهید مکالمه زبان انگلیسی را به خوبی انجام دهید و حتی به راحتی به ریدینگ انگلیسی مسلط باشید ، یک راه حل دارید و آن این است که داریره کلمات انگلیسی را که حفظ هستید را افزایش دهید و آن را بطور روزمره تقویت کنید تا بتوانید با این شگرد تمام تسلط خود در رایتینگ و مکالمه زبان‌ انگلیسی تقویت نمایید ، هرچند این نظریه کمابیش درست است اما مسئله مهم این است که چگونه این کار را انجام دهیم تا در آموزش و یادگیری زبان موفق باشید.

چرا کلمات در ذهن شما نمی‌ماند و یا نمی‌توانید کلمات جدید حفظ کنید؟

در اولین نگاه به این سوال و پاسخ به آن بسیاری به این جمله اکتفاء می کنند که زبان انگلیسی فرار است و باید بصورت متداوم آن را تکرارکرد تا ملکه ذهن گردد از این سبب بسیاری روشهای تکرار کلمات و تمرین مداوم آنها بصورت روزانه را توصیه می کنند تا از این طریق بتوانید دایره کلماتی که حفظ هستید را افزایش دهید، هرچند روش اشاره شده یکی از روشهای خوب برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی و یادآوری کلمات گذشته است اما تکراری بودن و خسته کننده بودن این روش باعث دلسردی و عدم رضایت زبان آموز بعد از گذشت مدت کوتاهی میگردد همچنین از سوی دیگر با توجه به تغییر معنای کلمات در جملات مختلف و داشتن معانی گوناگون برای بعضی کلمات در جملات مختلف ، خود دلیلی بر عدم تسلط کافی زبان آموز در روش فوق برای آموزش کلمات می باشد.

پیشنهاد En45 برای حفظ و آموزش کلمات جدید زبان انگلیسی:

آن چه ما در سایت آموزش آنلاین زبان انگلیسی En45.com به شما برای حفظ کلمات پیشنهاد میکنیم مطالعه متون عمومی ویا مورد علاقه شما به زبان انگلیسی و مشخص نمودن کلمات نا آشنا در جملات آن متن است . برای مثال بهترین و در دسترس ترین کار خواندن روزنامه های روز به زبان انگلیسی است زیرا تا حدامکان شما با اخبار روز آشنا هستید و بدینوسیله دایره کلماتعمومی خود را نیز از این طریق افزایش می دهید به طوری که شاید در روز اول ودر یک پاراگراف 20 کلمه ای شما معنای 15 کلمه را ندانید که با مشخص نمودن آنها و یافتن معنی آن می توانید معنای آنها را متوجه شوید.

این روند مسلماً با گذشت زمان بهبود یافته به طوری که دیگر شاید کلمات ناآشنا در یک متن عمومی نیابید ، حال شما وارد مرحله بعدی یادگیری شده اید و می توانید صفحات تخصصی مورد علاقه خود چون اقتصاد ، ورزش و یا سیاست را خوانده و با اصطلاحات تخصصی آن متون نیز آشنا شوید.

روش‌های کاربری دیگر:


استفاده ازدیکشنری

کلمات انگلیسی جدید را دردیکشنری پیدا کرده و به مثال و آموزش آن توجه کنید. تنها با گذاشتن کلمه درجمله است که شما میتوانید راحت ترآن را حفظ کنید. پس کلمه را پیدا کرده به مثال توجه کنید و چندین بارآن را تکرارکنید این موجب می‌شود زبان انگلیسی ملکه‌ی ذهنتان شود.


لغات را الویت بندی کنید

پس ازپیدا کردن کلمات دردیکشنری همانطورکه گفته شد باید آنها را مدام تکرارکنید تا فراموش نشوند. پس بهتراست ازیک کلمه چند کلمه ی هم خانواده ی دیگرپیدا کرده و با توجه به ضروری بودن آموزش و حفظ آنها درمکالمات زبان انگلیسی شروع به تمرین کنید. توجه داشته باشید که تمرینات شما خسته کننده و طولانی نباشند که بازدهی کمی به شما بدهند. مثلا روزی یکساعت خودرا به چند زمان کوتاه تقسیم کنید و انجام دهید. این زمانها را میتوانید درهنگام صبح ,ظهر, عصر و شب تقسیم بندی کنید.


حفظ تماس با لغات

تمرین کردن یکی ازراهکارهای فراموش نکردن کلمات است اما باید این تمرینات بی وقفه و مستمرباشند تا آن بازدهی که طالب آن هستید را به شما بدهند. با دیدن فیلم , گوش کردن به موسیقی و یا خواندن مجلات و کتابهای انگلیسی میتوانید این تمرین را مستمرکنید تا حالت یکنواختی و کسالت باربرای شما نداشته باشد.


استفاده ازاپلیکیشنهای موجود

با توجه به دردسترس بودن تلفنهای هوشمند واینترنت دیگربهانه ای برای دردسترس نداشتن مطلب نداریم. ازاپلیکیشنهای موجود برای مطالعه ی انگلیسی استفاده کنید و درهرلحظه خودرا با کلمات انگلیسی آشنا کنید.ما برای شما اپلیکیشن Duolingo را پیشنهاد می‌کنیم.


با توجه به نکات بالا و همچنین استفاده از سایت آموزش آنلاین ما میتوانید همیشه درتماس با محیط انگلیسی زبان باشید.هرچه محیط شما و تمامی حواس شما با کلمات و جملات انگلیسی بیشتردرتماس باشد تا کلمات بشتری حفظ کنید سریعتروراحتتر این زبان را یاد میگیرید.

 


  Register


Comments (0)

Send Comment


Message

فراگیری آسان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

2010-2019 © All Rights Reserved.