صفحه اصلی ثبت نام ورود دوره های آموزشی مقالات آموزشی کسب درآمد درباره ما تماس با ما
3 Nov

EN45

  0

6نکته جالب برای آزمون آیلتس و تافل

به تعداد موهای سرم آزمون دادم. این حرف اگر از دهان شما بیرون نیاید از دهان آشنایان یا دوستان بی شک بیرون می آید. حتی اگر به زبان هم نیاید در افکار همگان جایگاه خود را دارد. دلیل این ادعا این که همه ما از سنین پایین به نکته هایی در آزمون اشراف داریم. اما نمیتوان گفت که برای ما راحت است و به آن عادت کردیم. پس برای اینکه بتوانیم به راحتی برای آزمون های آیلتس و تافل آماده بشیم و استرس نداشته باشیم نکات زیر رو پیشنهاد می‌کنم تا در نظر بگیرید.

دلایل استرس در آزمون های آیلتس وتافل :

 • به اندازه کافی برای آزمون مطالعه نکرده اید.
 • زبان انگلیسی را فهمیده اید یا خیر.
 • در آزمون آزمایشی آیلتس و تافل خوب عمل نکرده اید.
 • امتحان دهنده خوبی نیستید.
 • اگر در این آزمون موفق نشوم برنامه های آینده ام(مهاجرت/دانشگاه/کار)نابود خواهندشد.

ابتدا به آنالیز چنتا موضوع باید بپردازی؟

 1. ساخت عادت های خوب مطالعاتی و استراتژی صحیح برای آزمون
 2. مدیریت زمان برای آزمون(از زمانیکه از زمان آزمون مطلع میشوید آن را در برنامه خود یادداشت کنید و تعداد روزهای باقی مانده را حساب کنید سپس برای هرروز قسمتی از دروس تافل یا آیلتس را پوشش دهید.)
 3. مدیریت منابع کمک آموزشی آیلتس و تافل ( قدم به قدم همگام با استراتژی جلو بروید تا در زمان آزمون از اطلاعات انباشته نشوید.)
 4. مدیریت فشارهای  خارجی آزمون ( نمرات و اثرات رقابت)
 5. مرور عملکرد خود در آزمون های آزموایشی گذشته به منظور استفاده از تجارب.
 6. از نظر ذهنی تا جاییکه می توانید آماده آزمون شوید.

6 راه حل و نکته جالب

1.با اعتماد به نفس به جلسه امتحان بروید: با هر روشی که می دانید سعی کنید موفقیتتون تو آیلتس یا تافل را در ذهنتان تجسم کنید( روشهایی مانند رویاپردازی، صحبت کردن با خود و ...) و آزمون را اینگونه برای خود تعریف کنید که فرصتی است تا شما بتوانید میزان مطالعه خود را نشان دهید و در آخر برای تلاش خود پاداش دریافت کنید که همان نمره grade شماست.

2.آمادگی کامل داشته باشید: تمامی وسایلی که ممکن است در امتحان به آن نیاز داشته باشید را همراه خود ببرید.(برای آنکه فراموش نکنید checklist تهیه کنید.)

3.هنگامی که وارد محیط امتحان شدید مناسب ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنید: این محیط باید دارای نور مناسب و کمترین رفت و آمد و حواس پرتی باشد.

4.کمی قبل تر از شروع امتحان در محیط حاضر شوید! باید قبل از امتحان برسید تا بتوانید کارهای قبل از امتحان( چک کردن کارت و تحویل وسایل) را بدون استرس انجام دهید.

5.ازانرژی های منفی دوری کنید: از صحبت کردن با دانش آموزانی که آمادگی کامل ندارند و یا انرژی منفی می دهند و تمرکز شما را می گیرند بپرهیزید.

6.شب قبل از آزمون خواب کافی داشته باشید و با شکم خالی در مرکز آزمون آیلتس و تافل حاضر نشوید: همواره میوه و سبزیجات تازه برای کاهش استرس آزمون توصیه می شوند. تعدادی از غذاهایی که باعث افزایش استرس می شوند عبارتند از: غذاهای فرآوری شده،شیرین کننده های مصنوعی، نوشیدنی های گازدار،شکلات، تخم مرغ، غذاهای سرخ شده،گوشت قرمز.


  Register


Comments (0)

Send Comment


Message

فراگیری آسان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

2010-2019 © All Rights Reserved.