صفحه اصلی ثبت نام ورود دوره های آموزشی مقالات آموزشی کسب درآمد درباره ما تماس با ما
20 Oct

EN45

  0

انواع و تفاوت آزمون تافل و آیلتس

انواع و تفاوت آزمون تافل و آیلتس

یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی به نام تافل اخیرا به انواع متفاوت اجرا میشود . یکی توسط کامپیوترانجام میشود که به آن iBT می گویند و دیگری که هنوز برروی کاغذ و به شیوه ی معمول قدیمی انجام میگیرد می گویند PBT .شاید ازخودتان بپرسید که کدام بهتر یا راحت تراست. درحقیقت PBT یا همان امتحان متدوال کتبی برروی کاغذ دیگر دربیشترکشورها انجام نمیگیرد و کامپیوترجانشین آن شده است ولی دراینجا اشاره ای به تفاوتهای این دوروش آزمون خواهیم داشت.همچنین در اینجا به تفاوت های این آزمون با آیلتس خواهیم پرداخت که بین این دو کئام یکی را انتخاب کنیم و کدامیک چه کارایی دارند.

تفاوت انواع آزمون تافل iBT و PBT :

نحوه برگزاری: آزمون PBT به صورت سنتی و با کاغذ برگزار می شود در صورتی که آزمون iBT با کامپیوتر و آنلاین برگزار می شود.

نمره بندی: آزمون تافل iBT از ۰ تا ۱۲۰ می باشد در صورتی که آزمون تافل PBT 310 تا ۶۷۷ می باشد.

مفاد آزمون: در آزمون تافل iBT انواع مهارت‌های Listening, Reading , Writing , Speaking تست گرفته می شوند.و اما در تافل PBT با این تفاوت است که بخش Grammar یا Structure جایگزین Speaking بوده است.

زمان برگزاری: آزمون تافل کاغذی یک ساعت کمتر از آزمون اینترنتی است.

تفاوت های عمومی: در آزمون آنلاین تافل (iBT) جدید سعی شده انواع مهارت ها با یکدیگر تلفیق شوند و دیگر خبری از سنجش زیر مهارت هایی همچون گرامر و واژگان به صورت جداگانه نیستیم.

تفاوت های آزمون تافل و آیلتس

 

انواع و تفاوت آزمون تافل و آیلتس
 

1.تفاوت در لهجه:آزمون تافل ، امریکایی و آزمون آیلتس، انگلیسی، استرالیایی، ایرلندی، اسکاتلندی و ... می‌باشد. اگر چه از لحاظ انواع محتوا و ساختار دستوری تفاوت چندانی بین گونه‌های مختلف زبان انگلیسی وجود ندارد و تسلط به یکی‌ از آنها به منزله ی تسلط بر تمام آنهاست، ممکن است برخی‌ از دانش آموزان در قسمت شنیداری آزمون با مشکل مواجه شوند که البته با چند هفته تمرین پیاپی این مشکلات تا حد زیادی برطرف میشود. غالب مؤسسات زبان در ایران با لهجه ی امریکایی کار می کنند، و بیشتر فیلم‌ها و سریال‌های موجود در بازار متعلق به کشور امریکا هستند و این خود باعث میشود زبان آموزان در شنیدن و درک لهجه امریکایی تواناتر باشند. اما از سوی دیگر امریکایی‌ها به مراتب سریعتر از سایر کشورهای انگلیسی‌ زبان صحبت میکنند و به عبارتی کلمات و حرفها را "می خورند" در حالی‌ که بریتانیایی‌ها شمرده تر صحبت می کنند.

2.نوع سؤالات: انواع سؤالات آزمون تافل چهار گزینه ای است.تفاوت در آنجاست که آزمون آیلتس علاوه بر سؤالات چهار گزینه ای جواب کوتاه یک تا چهار کلمه ای و تک حرفی‌ دارد. مثلاً برای پاسخ دادن به سؤالات true, false و yes, no یا match کردن جمله با پاراگراف‌ها و... از آنجا که آزمونهای رسمی‌ در ایران غالباً چهار گزینه ای می باشند، اکثر زبان آموزان آزمونهای تستی را به تشریحی ترجیح میدهند، چرا که خطا پذیری این گونه پاسخ‌ها به مراتب کمتر است از جواب‌های کوتاه IELTS که در آن کوچک و بزرگ نوشتن برخی‌ از حروف و یا اشتباهات املایی می تواند منجر به از دست دادن تمام نمره ی سؤال بشود حتی اگر جواب درست باشد.

3.تعداد readingها: تعداد readingهای IELTS از TOEFL کمتر است، اما بیشتر زبان آموزان معتقدند که سطح reading های IELTS دشوارتر و طولانی تر از TOEFL می‌باشند.

*4.لیسنینگ:

یکی‌ از تفاوت های برجسته ی دو آزمون نحوه ارائه شدن listening است. در آزمون آیلتس شما سؤال‌ها را در مقابل خود دارید و همزمان که گوش می‌دهید می توانید به ترتیب سؤال‌ها را پاسخ دهید، در حالی‌ که آزمون تافل با وجود داشتن انواع listening های طولانی‌ چنین امکانی را به شما نمی دهد و باید ابتدا به تمام مکالمه یا سخنرانی گوش دهید، یادداشت برداری کنید، و از حافظه ی خوبی برخوردار باشید، تا پس از اتمام یک قسمت که سؤالها به شما نشان داده میشود، بتوانید به آنها پاسخ دهید.

5.ترکیبی: یکی‌ دیگر از تفاوت های میانه دو آزمون مهارت ترکیب و تلفیق اطلاعات است که تافل برای speaking و writing می‌خواهد.

6.اونا چی دوست دارن: اولین و مهمترین ملاک برای اینکه کدام آزمون را بدهید این است که دانشگاه یا شرکتی که از شما نتیجه ی این دو آزمون را می‌خواهد کدام را می‌پذیرد. یعنی‌ باید دانشگاه را انتخاب کنید، و ببینید چه آزمونی می‌خواهد، بعد تصمیم بگیرید.

7.آزمون آیلتس به دو صورت ارائه می شود: جنرال، برای مهاجرانی که لزوماً قصد تحصیل ندارند که ساده تر است و آکادمیک که مخصوص ارائه به دانشگاه هاست. اما تافل فقط به صورت آکادمیک برگزار می شود.


  Register


Comments (0)

Send Comment


Message

فراگیری آسان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

2010-2019 © All Rights Reserved.