صفحه اصلی ثبت نام ورود دوره های آموزشی مقالات آموزشی کسب درآمد درباره ما تماس با ما
23 Oct

EN45

  0

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس مخفف International English Language Testing Systemبه معنای سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی است. این آزمون یک آزمون استاندارد بین المللی زبان انگلیسی برای افراد غیر انگلیسی زبان است. در حال حاضر این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا در بیش از 500 مرکز در 120 کشور جهان برگزار می‌شود. این آزمون از طرف موسسات آکادمیک بریتانیایی، کانادایی، استرالیایی، ایرلندی، نیوزلندی و آفریقای جنوبی و همینطور بالای 3000 موسسه ی آکادمیک در ایالات متحده آمریکا و نیز سازمانهای مختلف در سر تا سر جهان پذیرفته می شود. یکی از فاکتورهای پذیرش مهاجر در کشورهایی همانند استرالیا و نیوزلند اخذ نمره ی تعیین شده ازجانب این کشورها در این آزمون است. متقاضیان شرکت در این آزمون با توجه به اهدافشان در یکی از این دو نوع آزمون عمومی General و آکادمیک Academic شرکت می کنند حالا باید پرسید تفوت آن‌ها چیست؟

اشخاصی که قصد ادامه ی تحصیل در مقاطع بالای کارشناسی در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند باید در نوع آکادمیک این آزمون و افرادی که قصد مهاجرت یا گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای و اخذ دیپلم را در کشورهای انگلیسی زبان همچون انگلیس، ایرلند، استرالیا و نیوزیلند را دارند، می‌توانند در نوع عمومی این آزمون شرکت کنند. -آزمون آیلتس از چهار بخش شنیداری، درک مطلب، نوشتاری و مکالمه تشکیل شده‌است. توانايی شنيداری و مکالمه داوطلبان آزمون آکادميک و عمومی ‌به‌ روش ‌مشابهی صورت می‌گيرد.

بخش شنيداری

این بخش شامل چهار قسمت است. دو قسمت اول شامل موضوعاتی اجتماعی است و مکالمه بین دو یا چند نفر می‌باشد. دو قسمت دوم شامل موضوعاتی دانشگاهی است به صورت یک مکالمه چند نفره و یک کنفرانس.

بخش درک مطلب

این بخش شامل سه قسمت است: قسمت اول در مورد موضوعات روزمره و اجتماعی است، قسمت دوم در مورد جزوات آموزشی موسسات آموزشی و یا نیازهای رفاهی است، قسمت سوم شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی است.

بخش نوشتاری

در این بخش از آزمون آیلتس دو موضوع به داوطلب داده می شود در موضوع اول داوطلب بایستی نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مساله یا مشکلی را شرح دهد. در موضوع دوم داوطلب بایستی نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مساله بیان کند.

بخش گفتاری

این بخش به صورت یک مصاحبه رو در رو با ممتحن است و شامل سه بخش است: در بخش اول داوطلب باید به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علایقش جواب دهد. در بخش دوم داوطلب باید در رابطه با موضوعی که در آزمون به او داده می‌شود صحبت کند. قبل از آن یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد موضوع فکر کند و یادداشت بردارد. پس از پایان ۲ دقیقه، باید به یک یا دو سوال در مورد موضوع صحبتش پاسخ دهد. در بخش سوم داوطلب باید به مدت ۴ الی ۵ دقیقه با مصاحبه کننده‌ی آیلتس صحبت کند. عموما محور گفتگو موضوعی است که در بخش دوم داوطلب به آن پرداخته است.‌

نمرات در آزمون آیلتس :

نمرات هر بخش از آزمون بین 1 تا 9 می باشد، همچنین امکان اینکه نمره 0.5 هم در آیلتس داشته باشیم وجود دارد(برای مثال 6.5 یا 7.5)، پس در هر بخش یا نمره کاملی مانند6 یا 7 و یا نمره ای مانند6.5 یا 7.5 میگیرید.برای هر بخش نمرات جداگانه ای واردمیشود(Listening,Writing,Reading,Speaking) و در آخر میانگین این نمرات،نمره کلی شما در آزمون آیلتس را میسازد.

اگر نمره آیلتس میانگین گرفته شده 6.25 باشد نمره شما به 6.5 تغییر خواهد کرد، همچنین اگر میانگین شما 6.75 باشد نمره نهایی شما 7 خواهد بود، در واقع نمره کلی آزمون شما گرد میشود.(نمره 6.1 برابر با نمره 6 میباشد).

معنای هر نمره چیست؟

نمره 9 آیلتس (Expert user): کاملا به طور کاربردی از انگلیسی میتوانید استفاده کنید واین نمره آیلتس به این معناست که استفاده شما از این زبان صحیح، دقیق و روان می باشد و درک کاملی از این زبان دارید.

نمره 8 آیلتس (Very good user): شما به طور کاربردی میتوانید از زبان انگلیسی استفاده کنید اما در بعضی شرایط آزمون استفاده نادرست و یا درک ناقص دیده شده است، با این حال میتوانید بحث های پیچیده و مفصل را به آسانی پیش ببرید.

نمره 7 آیلتس (Good user): توانایی استفاده کاربردی از زبان انگلیسی را دارید اما در بعضی از شرایط امکان اینکه از زبان به نادرستی استفاده کنید و یا منظور را به درستی درک نکنید وجود دارد، با این وجود شما دلایل و بحث های پیچیده را به خوبی متوجه میشوید.

نکته:آیلتس 7 به بالا نمره‌ی مطلوبی برای همه هستش.

نمره 6 آیلتس (Competent user): این نمره به این معناست که شما میتوانید به طور موثر و کارآمد از زبان انگلیسی استفاده کنید، در بعضی مواقع ممکن است اشتباهاتی انجام دهید و یا استفاده نا به جا و درک ناقص رخ دهد. در شرایط آشنا و معمول شما توانایی استفاده و فهم مسائل پیچیده را دارید.

نمره 5 آیلتس (Modest user): توانایی استفاده شما از زبان ناقص است، در بیشتر مواقع مفهوم کلی(نه جزئیات) را متوجه می شوید. احتمال وقوع اشتباهات زیادی از جانب شما وجود دارد ولی قادر به انجام ارتباطات پایه ای در تخصص خود می باشید.

نمره 4 آیلتس (Limited user): توانایی شما محدود به شرایط آشنا(غیر پیچیده)می باشد. مرتبا اشتباهاتی در بیان جملات و درک آن ها رخ می دهد. شما توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارید.

نمره 3 آیلتس (Extremely limited user): شما تنها قادر به درک و انتقال مطالب عمومی در شرایط بسیار آشنا و ساده هستید و در برقراری ارتباط مشکلات زیادی دارید.

نمره 2 آیلتس (Intermittent user): صحبت کردن و نوشتن برای شما با مشکلات و دشواری بسیار زیادی همراه است.

نمره1 آیلتس (Non-user): شما تنها توانایی استفاده از چندین کلمه را به صورت جداگانه دارید.

نمره 0 آیلتس (Did not attempt the test): به هیچ سوالی در آزمون پاسخ داده نشده است.


  Register


Comments (0)

Send Comment


Message

فراگیری آسان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی EN45

2010-2019 © All Rights Reserved.