3 روش کاربردی آموزش مکالمه روان زبان انگلیسی(FLUENCY)

3 روش کاربردی آموزش مکالمه روان زبان انگلیسی(FLUENCY)

 

برای رسیدن به مرحله ی تسلط و مکالمه روان زبان انگلیسی باید از 3 مرحله زیر گذر کنید:

1- تلفظ عالی کلمات

2- یادگیری گرامر و قواعد کاربردی انگلیسی

3- افزایش دایره لغات 

همچنین این موضوع را در نظر داشته باشید که یکی از معیارهای نمره دهی در قسمت speaking امتحان آیتلس مکالمه روان زبان انگلیسی می باشد پس این موضوع برای زبان آموزانی که قصد شرکت در اینگونه امتحانات را دارند اهمیتی دوچندان می یابد.

مرحله اول: تلفظ صحیح کلمات

معمولا زمانیکه زبان آموزان به انگلیسی صحبت می کنند نوع حرف زدنشان و در واقع نوع تلفظ کلمات، طبیعی جلوه نمیکند. دلیل اصلی این مسئله چیست؟ مشکل اصلی در ریتم صحبت کردن می باشد. انگلیسی زبانان در هنگام صحبت کردن تن صدای خود را بالا و پایین می برند و عکس العمل خود را در مقابله با جمله قبلی نشان میدهند و روی یک تن صدای تکراری حرکت نمیکنند؛ یادگیری این مهارت آسان نمی باشد. اما اگر این مهارت را به خوبی فراگیرید مکالمه روان برای شما آسان خواهد بود.

 مرحله دوم:یادگیری قواعد کاربردی انگلیسی

1.سوال کردن در زبان انگلیسی را فراگیرید.

معمولا ساخت جملات سوالی برای زبان آموزان دشوار میباشد، راه های زیادی برای طرح سوال در زبان انگلیسی وجود دارد اما مسئله اصلی اینست که موقعیت را درک کنید و بنابر آن موقعیت جمله خود را بسازید. ساخت جملات مثبت آسانتر است (شما تنها به یک فاعل و فعل نیاز دارید). در واقع قانون ساده ی ساخت جمله در زبان انگلیسی اینست که جای فاعل و فعل کمکی را عوض کنیم تا مکالمه روان ممکن شود.

برای مثال:

He can speak French. Can he speak French??

و اگر فعل کمکی وجود نداشت به این شکل عمل می کنیم:

They arrived at 9:30. Didn’t they??

تعدادی از سوال های اساسی از این قرار می باشد:

1- Yes / No Questions (answer just Yes or No!) => (example : Do you have a pet?)

2- "Wh" Questions (open questions) => (example: what is your name?)

 3- Simple "How" Questions => (example: How old are you?) 

4- How long/ How much/ How many=>(How long can you swim underwater?) 

2.الگوهای اصلی ساخت جمله در انگلیسی را فرا گیرید. 

تنها چیزی که در این قسمت از زبان انگلیسی اهمیت دارد زمان وقوع می باشد: گذشته، حال یا آینده؟؟این 3 مورد کاملا به ما نشان می دهد که چه زمانی این اتفاق رخ داده است و به مکالمه روان ما کمک میکند. و الگویی که ما از آن استفاده میکنیم میتواند یکی از این 3 نوع باشد: 

Simple? Continuous? Perfect? تقریبا حدود 30 الگو برای ساخت جمله وجود دارد تعدادی از آن ها عبارتند از:

 1- Sentences with "Be”: She is my friend.

2- Past Sentences with "Be": You were a cute child.

3- Sentences with "Have": You have good pronunciation in English!

4- Past Sentences with "Had": You had English classes two years ago.

  مرحله سوم:افزایش دایره لغات

 دلیل اهمیت این مرحله اینست که با گسترش دایره کلمات خود میتوانید به راحتی ارتباط برقرار کنید (چه از طریق نوشتاری چه از طریق شفاهی) یعنی این مرحله در دو مهارت Speaking و Writing تاثیر به سزایی در مکالمه روان زبان انگلیسی دارد. همچنین اگر لغات بیشتری در ذهن داشته باشید افراد دیگر آسانتر و سریع تر منظور شما را میفهمند و این درک در آنها به وجود می آید که شما فردی با روابط عمومی بالا و فردی باهوش هستید همچنین اگر در حوزه تجارت خارجی فعالیت دارید مسلط شدن در این حوزه برای مکالمه روان از الزامات میباشد. یادگیری کلمات میتواند بسیار هیجان انگیز باشد زیرا به تدریج قادر به درک متن های پیشرفته تری خواهید شد و دنیای جدیدی روبه روی خود خواهید یافت. این کار را حتی می توانید روزانه به عنوان سرگرمی و مسابقه با خانواده یا دوستان خود انجام دهید و دایره لغات خود را بسنجید. 

روش هایی برای افزایش لغات برای مکالمه روان زبان انگلیسی: 

1- متن های مختلف بخوانید, بخوانید و بخوانید:برای این که مکالمه روان در زبان انگلیسی داشته باشین سعی کنید حداقل هفته ای یک کتاب یا مجله (مجله های Economist و National geographic توصیه می شود) یا روزنامه بخوانید و این متن ها بهتر است در حوزه های مختلفی باشد نه فقط یک حوزه تا بتوانید با کلمات هر زمینه ای آشنا شوید: کتابهای کلاسیک قدیمی, کتاب داستان های خیالی و غیر خیالی, شعر, کتابهای تاریخی) 

2- روزی یک کلمه یاد بگیرید.(اگر جایی با کلمه نا آشنایی برخورد کردید به راحتی از آن نگذرید ابتدا معنی آن را با توجه به متن حدس بزنید سپس آن را در دیکشنری چک کنید ولی به سرعت سراغ دیکشنری نروید.)