یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با معاشرت و 11 روش یادگیری تنهایی

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با معاشرت و 11 روش یادگیری تنهایی
 

یادگیری سریع مکالمه زبان انگلیسی دغدغه همیشگی بسیاری از ما است. بسیاری از ما چندین بار در کلاس های مختلف آموزش مکالمه زبان انگلیسی ثبت نام کرده ایم که هر بار به دلایل مختلف، آن را نیمه کاره رها کرده ایم. بسیاری از ما هم کلا از یادگیری مکالمه زبان انگلیسی به طور کل نا امید شده ایم. اما باید بدانید، یادگیری مکالمه زبان انگلیسی مثل ریاضیات نیست! یعنی همیشه به معلم و کلاس نیاز ندارد. اگر موافق نیستید، کودکی خود را به یاد بیاورید. آیا برای صحبت کردن به زبان فارسی، والدین شما، به دنبال بهترین کلاس های یادگیری زبان فارسی بوده اند؟

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی بامعاشرت افراد اطرافمون

مردم اغلب می گویند که دوست دارند با 10 نفر زمان خود را سپری کنند. این بدین معنی است که عادت ها و شخصیت های مردمی که با آنها معاشرت می کنید بر روی شخصیت و رفتار شما تاثیرگذار خواهد بود. با کسانیکه آنها را تشویق می کنید و دوست دارید شبیه آنها باشید معاشرت کنید. یکی از تکنیک هایی که بیشتر افراد برای موفق شدن و ثروتمند شدن امتحان می کنند، این روش است. شما می توانید از یک استراتژی مشابه به منظور بهبود یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در کشور انگلیسی زبان

یکی از روشهای بدیهی برای بهبود زبان انگلیسی در کشورهای انگلیسی زبان، معاشرت با افراد انگلیسی زبان است با این کار علاوه بر بهبود زبان انگلیسی خود با رفتار، زبان بدن و حتی فرهنگ آنها نیز آشنا خواهید شد. همچنین به مسلط شدن و درک زبان انگلیسی شما کمک خواهد کرد.

یادگیری مکالمه انگلیسی با کمک افراد انگلیسی زبان اطرافمون

اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی نمی کنید، با همکاران خارجی دفتر کارتان معاشرت کنید سعی کنید شما نیز زبان مادری خود را در ازای یادگیری زبان انگلیسی به آنها آموزش دهید و خود را بیشتر با زبان انگلیسی احاطه کنید. هر چند همه افراد همکاران انگلیسی زبان در دفاتر کار خود ندارند.

معاشرت با افرادی که هدف مشترکی دارید در زبان انگلیسی

حتی اگر شما به افراد انگلیسی زبان دسترسی ندارید، می توانید با انتخاب افرادی برای معاشرت، زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید. با افرادی معاشرت کنید که اهدافی مانند شما برای زبان انگلیسی دارند. اگر آنها پیشرفته تر از شما هستند می توانید برای سوالات زبان خود از آنها کمک بگیرید. اگر شما پیشرفته تر از آنها هستید می توانید به آنها در یادگیری کمک کنید و مهارت های خود را تقویت کنید. مهمترین چیز در این میان، به اشتراک گذاری یک هدف مشترک است.

پشتکار و انگیزه مهم ترین نکته در یادگیری زبان انگلیسی

با دوستان خود ملاقات داشته باشید و به صورت منظم در مورد اهداف خود و پیشرفت در زمینه یادگیری زبان انگلیسی بحث کنید. زمانی تغییرات را احساس می کنید که خود را در یک جمع افراد با انگیزه می بینید و انگیزه شما برای رسیدن به هدفتان بیشتر شده است. اگر شما در حال رسیدن به اهداف خود هستید، مشاوره بگیرید و روشهایی برای پیشرفت خود پیدا کنید و آن را با گروه خود به اشتراک بگذارید.به اشتراک گذاشتن اهداف با مردم، سرگرمی خوبی بوده و شما مسئول عمل خود خواهید بود. اگرچه بهترین قسمت آن یادگیری مکالمه زبان انگلیسی است.

8 روش یادگیری زبان انگلیسی به تنهایی و بدون پارتنر

اما اگر برای مکالمه کسی حاضر نباشد چه؟ این یک مسئله مهم است و باید آن را رفع کرد. برای این که عدم وجود یک هم شاگردی را جبران کنیم باید از شیوه ای مشخص استفاده کنیم و از طریق ترفندهای خلاق این نقطه ضعف را از بین ببریم. در این رابطه 11 مورد تاثیرگذار در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی بدون پارتنر را در نظر بگیرید و از آنها استفاده کنید. موارد کمک دهنده در چنین شرایطی به شکل زیر میباشند:

1.به زبان انگلیسی فکر کن

به طور مثال در مورد روز خود فکر کنید که چکار کردید و کجا رفتید. افکار خود را بلند برای خودتان بازگو کنید. شما می‎توانید این کار را در هر زمان و در هر مکان انجام بدهید. سعی کنید که از انگلیسی استفاده کنید وقتی که   کارهای روزانه خود را انجام می‎دهید، یا وقتی که  می‎خواهید تصمیم بگیرید چه غذایی سفارش بدهید. حتی سعی کنید از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی برای جستجو لغات استفاده کنید. در این روش دیگر مجبور نخواهید بود تا   تا کلمات را ترجمه کنید. برای یادگیری سریع زبان انگلیسی این نکته هم توجه کنید که وقتی شما به زبان انگلیسی فکر می‎کنید راحت تر می‎توانیدصحبت کنید.

2.بلند با خود انگلیسی صحبت کنید

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی ملزم است که هر موقع که در خانه یا هر جای دیگر تنها هستید می‎توانید، زبان انگلیسی را با خودتان تمرین کنید. اگر شما انگلیسی فکر می‎کنید، سعی کنید، بلند فکر کنید و آن را به زبان بیاورید. همچنین بلند بخوانید. تمرین تمرین است و حتی اگر شما کسی را ندارید تا غلط‎هایتان را اصلاح کند همین عمل بلند صحبت کردن به انگلیسی به شما کمک خواهد کرد تا راحت‎ترو سریعتر به زبان انگلیسی صحبت کنیدو.

3.یادگیری سریع زبان انگلیسی بوسیله ی آینه

هر زمان که می‎توانید چند دقیقه ای را به ایستادن در مقابل آینه اختصاص دهید.عنوانی انتخاب کنید و دو سه دقیقه را فقط صحبت کنید. هدف از این تمرین آن است که مراقبت دهان، صورت و زبان بدن خود باشید  صحبت کردن در آینه به شما این احساس را می‎دهد که شما دارید با شخصی صحبت میکنید. سعی کنید این کار را دو سه دقیقه ادامه دهید و متوقف نشوید و هر جا که کلمه‎ای را نمیدانستید سعی کنید جور دیگری منظور خود را بیان کنید.وقتی شما انگلیسی صحبت می‎کنید چندبار صحبتتان متوقف می‎شود؟ هر چه قدر که بیشتر شما متوقف می‎شوید اعتماد به نفس شما بیشتر کاهش می‎یابد. صحبت با آینه که در بالا ذکر شد را تمرین کنید و سعی کنید دو سه دقیقه بدون هیچگونه توقف و یا تپق زدن این کار را انجام دهید

این شاید باعث شود شما ایراداتی در گرامر زبان خود داشته باشید ولی خوب است. وقتی که شما تلاش کنید تا روان صحبت کنید بجای اینکه بدون غلط این کار را انجام دهید بیشتر این زبان را متوجه می‎شوید و حس بهتری دارید.

4.گوش کنید وتکرار کنید

آیا شما اخبار انگلیسی زبان را میبینید یا مستندهای شبکه خبر انگلیسی را دنبال می کنید؟ از آن‎ها استفاده کنید تا مکالمه خود را بهبود ببخشید. یک قسمتی از خبر یا مستند را انتخاب کنید و سعی کنید خط به خط آن را تکرار کنید. سعی کنید تُن صدا، سرعت صحبت کردن و حتی لهجه را با آن تطبیق دهید. آنچنان مهم نیست اگر چند کلمه را از دست بدهید، مهم ترین چیز این است که صحبت کنید. سعی کنید مثل انگلیسی زبان‎ها صحبت کنید.

5.یادگیری سریع زبان انگلیسی و آهنگ های انگلیسی

همراه با آهنگ های انگلیسی زبان بخوانید و با استفاده از آهنگهای مورد علاقه خود استفاده کنید. در آموزش مکالمه انگلیسی درنگ و خجالت را کنار بگذارید.

6.عبارات و کلمات در یادگیری زبان انگلیسی

عبارات را بیاموزید نه کلمات. عبارات یادگیری سریع مکالمه زبان انگلیسی را به میزان زیادی راحت تر خواهند کرد.

7.آمادگی برای موقعیت های خاص و روزمره

 خود را برای موقعیتهای مشخص آماده سازید. این بدان معناست که شرایطی در نظر گرفته شوند که از قبل تعیین شده هستند مانند خوشامدگویی ها و سفارش دادن غذا در رستوران. بیاموزید که در این شرایط چه باید گفت. این مواقع فرهنگ لغات مشخص شده ای دارند. آنها را بدانید و تمرین کنید.

8.خونسردی در مکالمه زبان انگلیسی

آرام باشید و خونسردی خود را حفظ کنید. در هنگام مکالمه بزرگترین دشمن شما خودتان خواهید بود پس به یاد داشته باشید که هیچ اشکالی در شمرده سخن گفتن وجود ندارد. اگر تپق زدید مکث کنید نفس بکشید و شمرده و آرام ادامه دهید.