مکالمه زبان انگلیسی 8 راز پنهان

مکالمه زبان انگلیسی 8 راز پنهان
مکالمه (speaking)

همیشه نهایت آرمان یادگیری و آموزش زبان انگلیسی برای اکثر ما دستیابی به مهارت مکالمه به این زبان است. تا جایی صحبت از یادگیری زبان انگلیسی به وسط می آید، همه از شما میخواهند که کمی برای آنها صحبت و مکالمه انگلیسی کنید! شاید همین باعث شده که همیشه از این بابت بترسید و از مکالمه فرار کنید! اما واقعاً نباید نگران باشید، با پیدا کردن 8 راز پنهان در این مقاله,به راحتی میتوانید با اعتماد به نفس کامل جلوی هر چند نفر به انگلیسی صحبت کرده و با آنها مکالمه کنید!

8 راز پنهان برای زبان آموزان :

1.به خودتان گوش دهید:

اغلب اوقات در مکالمه زبان انگلیسی ، شنیدن تلفظات اشتباه دشوار است، زیرا در واقع، تمرکز شما روی ارتباطات هست و به صدای خودتان دقت نمی کنید. اگر مشکلات تلفظ خود را نشنوید، اصلاح کردن آنها سخت میشود. سعی کنید مکالمه های خود را با موبایل یا کامپیوتر ضبط کنید و یک لیست از قسمت های خاصی که باید اصلاح شود تهیه کنید.

2.روزی حداقل 30 دقیقه تمرین مکالمه کنید:

صادقانه بگم، اگر در طول روز تمرین مکالمه نداشته باشید، نمیتوانید تلفظ انگلیسی خود را بهبود ببخشید، صداها در زبان انگلیسی خیلی متفاوت با صداهای زبان شما هستند، ممکن هست سخت باشد و برای زبان شما راحت نباشد که بعضی از صداها را در زبان اجرا کنید. شما باید تا زمانی که احساس کنید طبیعی و راحت صحبت میکنید ،تمرین کنید.

3.از سرعت مکالمه خود بکاهید:

اکثر زبان آموزان فکر میکنند که روان صحبت کردن یعنی مکالمه تند، اما این اشتباه است، مکالمه تند، عادت های بد را تقویت میکند و به گوینده استرس وارد میکند در صورتی که مکالمه آرام به شما وقت میدهد تا به درستی تنفس کنید و درباره مطلبی که بعد میخواهید بگویید فکر کنید و به شما وقت میدهد تا هنگامی که صحبت میکنید، فکر کنید. مکالمه آرام به شما این توانایی را میدهد که روی تلفظ فوق العاده زبان انگلیسی خود،تمرکز کنید.

4.توجه به زیر و بمی و استرس(Stress :نحوه بیان جمله و کلمه ها)صدا:

طرز تلفظ خوب، بیشتر از، فقط تسلط فردی روی صداهاست. تلفظ خوب همچنین درک زیر و بمی صداست و استرس صدا(بعضی صداها در کلمه ها و بعضی کلمه ها در جمله ها، بلندتر یا واضح تر از بقیه هستند)هست.خواندن اشعار،آهنگ ها با صدای بلند، تمرکز بر روی استرس و زیر و بمی کلمه و جمله را افزایش میدهد.

5.تصمیم بگیرید که با کدام لهجه زبان انگلیسی میخواهید مکالمه کنید؟:

انواع مختلفی از لهجه برای مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد. دو تا از رایج ترین لهجه ها، بریتانیایی و امریکایی میباشد. حتی درون لهجه امریکایی یا بریتانیایی هم خیلی تلفظ های متفاوت وجود دارد، اما بیشتر ابزارهای آموزش زبان به شما کمک خواهد کرد تا لهجه صحیح امریکایی یا بریتانیایی را یاد بگیرید. تلفظ های انگلیسی امریکایی و بریتانیایی کاملا متفاوت هستند.حروف بی صدا در هردو یکی هست(به جز صدای T و صدای R که بعد از یک حرف صدادار می آیند)،اما حروف صدادار آنها با هم متفاوت هستند.

6.یادگیری الفبای آوایی بین المللی (International phonetic Alphabet) و صداهای فردی انگلیسی:

الفبای آوایی بین المللی (IPA)، مجموعه ای از علامت هایی که نشان دهنده صداهای مختلف یک زبان است.وقتی شما تمام صداهای زبان انگلیسی و علامت هایی که نشان دهنده این صداها هستند را میدانید،در مکالمه شما این توانایی را خواهید داشت که هر کلمه ای را در انگلیسی ، تلفظ کنید.

7.وقتی یک کلمه جدید یاد میگیرید، اول تلفظ صحیح آن را یاد بگیرید:

در مکالمه هرچه بیشتر یک کلمه را اشتباه تلفظ کنید، صحیح کردن آن سخت تر میشود و شما یک عادت بد ایجاد کرده اید و خیلی طول میکشد تا از این عادت دوری کنید. این هست دلیل این که چرا یادگیری IPA بسیار مهم است و همینطور استفاده از دیکشنری های مخصوص زبان آموزان انگلیسی .

8.سعی کنید مکالمه انگلیسی را تقلید کنید:

تقلید کردن یعنی، کپی کردن چیزی برای انجام دان کاری به همان راه. آیا واقعا طرز انگلیسی صحبت کردن شخصی را دوست دارید؟ سعی کنید طرز مکالمه او را کپی کنید. آیا تا به حال برای شوخی، طرز صحبت کردن شخصی از یک شهر دیگر و با لهجه دیگر را تقلید کرده اید؟ این چیزی هست که در انگلیسی به آن نیاز دارید این یک فعالیت عالی برای تمرین است: چشم هایتان را ببندید در حالی که چیزی را به زبان انگلیسی گوش می دهید، مثل یک آهنگ یا یک فیلم یا برنامه تلوزیونی و به دقت گوش کنید که گوینده چه گوید، حال سعی کنید دقیقا شبیه آن صدا را تقلید کنید. به صداها گوش کنید، سعی نکنید که به کلمات نگاه کنید. یک کلمه یا جمله را انتخاب کنید و بسیار گوش کنید، سعی کنید صدای گوینده را به صورت کاملا بومی و محلی تقلید کنید.