تمرین جهت تقویت لیسنینگ آیلتس تکنیک های ضروری لیسنینگ آیلتس

تمرین جهت تقویت لیسنینگ آیلتس تکنیک های ضروری لیسنینگ آیلتس

این مقاله همین طور که از اسم آن مشخص است درباره تمرین لیسنینگ آیلتس است.از مهم ترین مسائلی که در ذهن زبان آموزان و متقاضیان آزمون آیلتس وجود دارد نحوه ی تمرین و منبع مناسب جهت تقویت لیسنینگ

آیلتس است.بر همین اساس بر این شدیم که این جا تمرین هایی از منبع محبوب و کاربردی Cambridge IELTS قرار بدهیم.

لیسنینگ آیلتس از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

قبل از شروع به تمرین نیاز دارید که یه اطلاعات کلی از بخش لیسنینگ آزمون آیلتس داشته باشید.این آزمون دارای چهار بخش(Part) است که در هر بخش با یک مکالمه دو نفره یا یک نفره مواجه میشوید.هر بخش ممکن است شامل چند نوع مختلف از سوالات باشد مثلا سوالات جای خالی، صحیح - غلط - ناموجود و ...
برای اتمام آزمون مهارت شنیداری آیلتس شما 30 دقیقه زمان دارید.جهت اطلاع بیشتر از این آزمون و مقایسه آن مقاله مقایسه و تقویت لیسنینگ آیلتس و تافل را مطالعه کنید.در این مقاله اطلاعات کاملی از هر دو آزمون تافل و آیلتس به شما میدهد. و همچنین شکل سوالات آزمون لیسنینگ آیلتس را هم مورد بررسی قرار داده ایم.

بخش (Part) اول لیسنینگ آزمون آیلتس، مکالمه روزمزه

این قسمت از لیسنینگ آزمون آیلتس معمولا گفتگویی بین دو نفر در یک زمینه اجتماعی روزمره است که تغریبا هر روز باهاش مواجه میشوید.این بخش آزمون یه جورایی مثل یک لیسنینگ ساده توی فیلم هاست.مفهوم عمومی داره و شما باید مهارت شنیداری خودتون را توسط فیلم یا موسیقی تقویت کنید.چند نمونه تمرین برای این بخش قرار میدهیم.به ترتیب تمرین های آخر سخت تر هستند.

قسمت اول تمرین اول

قسمت اول تمرین دوم

قسمت اول تمرین سوم

 

بخش (Part) دوم لیسنینگ آزمون آیلتس، مونولوگ

این بخش از آزمون لیسنینگ آیلتس شامل یک مونولوگ میشود.مثلا یک سخنرانی درباره ی موضوع امکانات ورزشی در شهر یا راهنمای موزه.این بخش بیشتر شامل درک مطلب است و توسط تمرین هایی دیگه یی که در مقاله راه های تقویت لیسنینگ انگلیسی گفتیم قابل تقویت است.بهترین تمرین برای آن تمرین shadowing یا سایه است.برای آشنا شدن با این تمرین تقویت لیسنینگ انگلیسی به مقاله یی که گفته شد مراجعه کنید.چند نمونه از این قسمت آزمون هم براتون قرار داده ایم که شامل مطالب مهمی است.حتما تمرین کنید و قبل از دیدن پاسخ نامه جواب سوال را در کامنت با بقیه دوستان

قسمت دوم تمرین اول

قسمت دوم تمرین دوم

قسمت دوم تمرین سوم

 

بخش (Part) سوم و چهارم لیسنینگ آزمون آیلتس، موضوعات تخصصی

این دو بخش شامل موضوعات تخصصی و آکادمیک میشوند و نیاز ه دایره لغات مخصوص به آیلتس را دارند.البته دو قسمت قبلی هم شامل کلمات آکادمیک میشد ولی در بخش 3 و 4 آزمون آیلتس شما با یک فضای کاملا متفاوت و سخت تر طرف هستید.برای تقویت لیسنینگ آیلتس در این بخش نیاز دارید که تکنیک های مخصوص به مهارت شنیداری آیلتس را تمرین کنید.البته این تکنیک ها را ما در مقاله ی راه های تقویت لیسنینگ انگلیسی بیان کرده ایم.

به طور خلاصه قسمت سوم شامل یک مکالمه بین دو فرد به طور مثال دانشجو هست بر سر یک موضوع نسبتا تخصصی مثلا شیرین کردن آب شور.

قسمت چهارم لیسنینگ آزمون آیلتس هم یک منولوگ مثل سخنرانی با موضوع آکادمیک هست.

به تمرین های قرار داده شده توجه کنید.این بخش سخت ترین تمرین های این مقاله است.

قسمت سوم تمرین اول

قسمت سوم تمرین دوم

قسمت سوم تمرین سوم

 

قسمت چهارم تمرین اول

قسمت چهارم تمرین دوم

قسمت چهارم تمرین سوم

User avatar
09359802152

ممنون تمرین های خوبی هستن.من حتما جواب هامو میزارم.فقط اگه میشه تمام های این مجموعه رو قرار بدید.


User avatar
Admin

سلام و عرض احترام.مجموعه ی مورد نظر شما Cambridge IELTS هست که در اینترنت به صورت کامل موجود هست.هدف ما در انجا فقط معرفی و انجام یک تمرین است.