تقویت مکالمه زبان انگلیسی و اعتماد بنفس

 

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

ممکن است کسی روی کاغذ همه ی سوالات گرامری را صحیح پاسخ دهد اما به هنگام صحبت کردن نتواند آنها رابرزبان جاری کند. این شاید به دلیل نداشتن حس اعتماد به نفس باشد. شخص فکرمیکند که شاید دیگرانبیشترازوی بدانند و یا خودش با اشتباه صحبت کردن مورد مضحکه ی دیگران قراربگیرد برای شروع تقویت مکالمه زبان انگلیسی دو مورد را ذکر می کنیم:

.اعتماد بنفس در کشور های انگلیسی زبان:

درمورد اول باید بگوئیم که حتی اگردرکشوری انگلیسی زبان هم صحبت کنید و دیگران زبان اصلیشان انگلیسی باشد هیچگاه درصدد مسخره کردن افراد خارجی نخواهند بود. پس حتی دانستن اینکه دیگران بیشترمیدانند فکری اشتباه است. دانستن چیزی دلیل براین نمیشود که آنها بخواهند فرد خارجی را به تمسخرگیرند.

.شروع صحبت برای تقویت مکالمه:

درمورد دوم نیزباید گفت که تا شما صحبت کردن را شروع نکنید و گام اول را برندارید هیچگاه نمیتوانید صحبت کردن درست و سلیس را تمرین کرده و مکالمه زبان انگلیسی را تقویت کنید. پس ازقضاوت دیگران نگران نباشید باید ازجایی شروع کنید.

تیتر

6 روش غیر معمول برای تقویت اعتماد بنفس و مکالمه زبان انگلیسی:

اعتماد به نفس موضوع جالبی است. به نظر می رسد برخی افراد حتی اگر الزاماً در چیزی بهترین هم نباشند، به طور طبیعی دارای اعتماد به نفس هستند. ولی برای بقیه ی ما چیزی است که باید در طول زمان بهبود ببخشیم. به هر جهت میانبرهایی برای این کار وجود دارد.در پایین 6 روش غیر معمول برای تقویت اعتماد بنفس و مکالمه زبان انگلیسی ذکر شده است.

1. نفس بکشید

موردی که هنگام دستپاچگی سخت می شود. اطمینان از اینکه اکسیژن کافی در خونتان دارید برای اعتماد به نفس و تقویت مکالمه زبان انگلیسی ضروری است.قبل از شروع به صحبت نفسی عمیق بکشید تا به خودتان برای فکر کردن زمان داده باشید و احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

2.سرعتتان را کم کنید

تعداد بسیاری از سخنرانان عمومی در زبان انگلیسی به آرامی صحبت می کنند. مکالمه زبان انگلیسی با سرعت کمتر باعث می شود که مطمئن تر و قابل اعتماد تر به نظر برسید و هم چنین بر احساستان تاثیر می گذارد. علاوه بر تقویت اعتماد به نفس، مقداری زمان هم به شما می دهد که راجع به چیزی که می خواهید بگویید فکر کنید.

3.لبخند بزنید

مطالعاتی انجام شده که نشان می دهد لبخند زدن تاثیر مثبتی بر خُلق مردم دارد و باعث می شود که احساس شادی و آرامش کنند حتی اگر تغییر دیگری در وضعیتشان پیش نیامده باشد. هنگام انگلیسی صحبت کردن، از این مورد به نفع خودتان استفاده کنید تا حس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

4.اشتباه کردن را تمرین کنید

یکی از بزرگترین موانع برای استفاده از قواعد گرامری و لغات جدید برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی ، ترس از اشتباه کردن است. اگرچه اشتباهات بخشی طبیعی و مهم از فرایند یادگیری هستند، اشتباه کردن می تواند به راحتی باعث شود حس شرمساری و یا ناراحتی پیدا کنید. پس برای مقابله با این ترس، خودتان را در شرایطی قرار دهید که می دانید اشتباه می کنید. مثلا وارد یک فروشگاه ابزارآلات شوید و بپرسید آیا غذا می فروشند یا نه. کار سختی است اما اینکه بفهمید مردم معمولاً در چنین مواقعی رفتاری دوستانه و مودبانه دارند ( حتی وقتی اشتباهی آشکار می کنید )، تشخیص مهمی است.

5.موفقیت را تجسم کنید

این ترفندی است که ورزشکاران برتر استفاده می کنند. قبل از اینکه شروع به صحبت به زبان انگلیسی کنید، خودتان را در حالی که واضح و روان صحبت می کنید تصور کنید. با تجسم بهترین نتیجه ی ممکن، احساس اعتماد به نفس می کنید و می دانید که هدفتان چیست.

6.به خودتان تبریک بگویید

مطمئن شوید که به نقاط قوت خود توجه می کنید. فهرستی از کارهایی که می توانید به خوبی در زبان انگلیسی انجام دهید تهیه کنید و آن را به روز نگه دارید. وقتی به فهرست کارهایی که در آن ها عالی هستید نگاه می اندازید، باعث می شود احساس اعتماد به نفس بیشتری کنید.

غلبه بر ترس ها برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی:

گاهی اوقات ممکن است یادگیری یک زبان ترسناک به نظر برسد، گرچه در حقیقت چیزی برای ترس وجود ندارد. در واقع بسیاری از مردم اشتباهات کوچکی را که شما، در هنگام حرف زدن می ترسید مرتکب شوید را متوجه نمی شوند زیرا مشغول تمرکز بر مکالمه ی جالبی هستند که با شما دارند. همین که این موضوع را بدانید به شما اعتماد به نفس بیشتری می دهد. اما اگر واقعا می خواهید بر ترس از صحبت کردن غلبه کنید و انگلیسی خود را سریعتر بهبود ببخشید چه کارهایی می توانید بکنید؟

در پایین فهرستی از ایده هایی که می توانید با آن ها شروع کنید آورده شده است.

1.در کلاس انگلیسی جدیدی ثبت نام کنید

2.مطلبی را برای کلاس ارایه دهید

3.خود را به یک همکار انگلیسی زبان معرفی کنید

4.خود را به یک شخص غریبه معرفی کنید

5.در یک کنفرانس انگلیسی زبان شرکت کنید

6.مقاله ای به زبان انگلیسی منتشر کنید