آموزش مکالمه انگلیسی بین دو دوست وچگونه شروع کردن مکالمه

آموزش مکالمه انگلیسی بین دو دوست وچگونه شروع کردن مکالمه

 

شروع مکالمه:

1.حس آرامش در مکالمه انگلیسی دو دوست

در آموزش مکالمه انگلیسی بین دو دوست اولین نکته دوستانه و با روی باز به استقبال شخص مقابل رفتن است و با حس آرامش بخش خود او را هم آرام و مهربان کردن.

2.شما مرکز جهان نیسیتید

به یاد داشته باشید که شما مرکز جهان نیستید و باید به دیگران این اجازه را بدهید تا آنها هم بتوانند ابراز وجود کنند. پس سوال بپرسید و طرف مقابل را وادار به صحبت درباره خودش کنید.

3. رو راست بودن

رو راست باشید و اگر از چیزی خوشتان نمی آید صادقانه آن را بیان کنید و صرفا با حرفهای شخص مقابل موافقت نکنید.

4.گسترس مکالمه انگلیسی

برای گسترش مکالمه در مکالمه انگلیسی بین دو دوست سوالات بیشتری بپرسید. اما اگر احساس کردید که طرف مقابلتان دارد علاقه خود را از دست میدهد محترمانه عذرخواهی کنید و به راه خود ادامه دهید.

5. نظر خواهی

از دیگران نظر بخواهید، چرا که همه نظرات خود را دارند و دوست دارند آنها را با دیگران درمیان بگذارند.

6.تغییر موضوع

موضوع را تغییر دهید و به اینکه طرف مقابل شما تا چه اندازه به موضوع مدنظر شما علاقه دارد توجه کنید.

7. پایان مکالمه

هر گفتگویی باید به پایان برسد بنابراین مکالمه انگلیسی بین دو دوست باید با یک پایان شیرین خاتمه یابونهنهد و در صورتی که هردوی شما مایل به ادامه صحبت باشید میتوانید شماره تلفن خود را به یکدیگر بدهید.

8. تجربیات خود را در میان بگذارید

در مکالمه انگلیسی بین دو دوست تجربیات و نظرات خود را با هم در میان بگذارند اما یادتان باشد که نیازی به تعریف تمامی نکات نیست و میتوانید این فرصت را به دیگران بدهید تا آنها از شما سئوال کنند.

به یاد داشته باشید که بسیاری از افراد به دلیل داشتن اضطراب های گوناگونی که از رنج میبرند که مکالمه هم میتواند یکی از آنها باشد راحت نمیتوانند مکالمه کنند، بنابراین به دیگران اجازه دهید تا با شما راحت بشوند. این را هم فراموش نکنید که شروع یک مکالمه یا گفتگو به زبان انگلیسی میتواند در یادگیری شما بسیار تاثیر گذار باشد، پس از هر فرصت برای صحبت با دیگران استفاده کنید و احساسات آنها را در نظر بگیرید. 

انتخاب موضوع هایی برای مکالمه انگلیسی بین دو دوست

درمورد کسی که با او صحبت میکنید

بیشترما دوست داریم که هم درمورد دیگران بدانیم و هم درمورد خودمان با کسی صحبت کنیم. پس یکی ازراههای شروع مکالمه انگلیسی بین دو دوست پرسیدن سوال درمورد دیگری ست. سوالات خودرا میتوانید کوتاه انتخاب کنید که جواب آنها بله و خیرباشد. اگرطرف مقابل شما با این مسئله مشکل دارد میتوانید جوابها را بازترکنید وبا پرسیدن سوالات بیشتروی را به صحبت کردن تشویق کنید. میتوانید ازعلایق و فعالیتهای او سوال کنیدتا باب صحبت برای یک مکالمه ی خصوصی بازشود.

به اطراف هم نگاه کنید

به هنگام بودن با کسی فقط روی خودتان تمرکزنکنید و سعی کنید با توجه به محیط اطرافتان موضوعات جالب دیگری را پیداکنید.مثلا دریک مهمانی سعی کنید ازچیزها و افرادی که دراطرافتان هستند برای طرح موضوع مکالمه استفاده کنید.

اخبارروز

اگرهیچ موضوع دیگری دررابطه با سوالات شخصی پیدانکردید میتوانید به خبرهای روزتوجه کنید و ببینید که چه موضوعات جالبی درمحل اقامتتان یا دنیا اتفاق افتاده که شما بتوانید درمورد آن صحبت کنید.

چیزهایی که دوست دارید و ندارید

دو دوست درهمیشه دوست دارند که درمورد چیزهایی که دوست دارند و چیزهای که دوست ندارند صحبت کنند. اینها چند نمونه هستند:

آهنگ‌ها/آلبوم‌های مورد علاقه

فیلم‌ها/برنامه‌های تلویزیونی موردعلاقه

بدمزه‌ترین شکلاتی که تابحال خورده‌اید

بهترین/بدترین مسافرتی که تابحال رفته‌اید

بهترین/بدترین کار/رئیس/همکاری که تابحال داشته‌اید    

تجربیات مشترک

این موضوع ممکن است کمی مبهم به نظر برسد. البته تاحدودی شبیه به موضوعات بالاست. اما رویکرد جالبی از آن است.

منظورمان این است که آنچه در مکالمه انگلیسی بین دو دوست گفته می شود، لازم نیست که واقعیات باشند. آنچه که به اشتراک می گذارید احساسات و تجربیات هستند. هیجان و احساسات پشت اتفاقاتی که برایمان می‌افتد.

یک نمونه از آن می‌تواند طریقی باشد که می‌فهمید طرف مقابل به مسافرت علاقه دارد. به همین دلیل می‌پرسید: چه چیز مسافرت هست که باعث شده اینقدر آن را دوست داشته باشی؟ ممکن است بگوید هیجان کشف چیزهای تازه، چیزهایی که قبلاً اصلاً ندیده است. و ممکن است شما هم همان احساس را نسبت به مسافرت داشته باشید. به همین دلیل ممکن است بگویید: آره، می‌دونم به دست آوردن تجربه‌های جدید و تازه خیلی جالب است.

اما لازم نیست برای اینکه بتوانید با فرد‌مقابل ارتباط پیدا کنید حتماً زیاد مسافرت رفته باشید. ممکن است عاشق کتاب یا فیلم باشید. آنوقت می‌توانید احساستان را وقتی یک نویسنده یا فیلم عالی جدید کشف می‌کنید مطرح کنید. این درست مثل سفر کردن به یک دنیای کاملاً جدید و هیجان‌انگیز است.